"Maçı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz''

"Maçı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz''
Galatasaray maçına hazırlanan Eskişehirspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay basın toplantısında şunları söyledi:

Takımın oynadığı oyundan ve oyuncularının performansından son derece memnun olduğunu kaydeden Çalımbay, ancak geçen seneden beri devam eden basit gol yeme alışkanlıklarının devam ettiğini ve en erken zamanda bu sorunu çözmek istediklerini söyledi.
Çalımbay konuşmasında, rakipleri Galatasaray'ın kendileri gibi lige kötü başladığını ve bu nedenle maçın her iki takım için de hayati bir önem kazandığının altını çizdi.
Galatasaray'ın çok kaliteli oyunculara sahip olduğunu söyleyen Çalımbay, 'Galatasaray bu değil. Onların bu hali kimseyi aldatmasın. Çok tempolu oynuyorlar. Zaten kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Gerçi bizim kadromuz da çok iyi. Bizim de oynadığımız oyunun karşılığı bu değil.'' şeklinde konuştu.
'Kadromuzda uzun süredir oynamayan oyuncular var. Mesela Batuhan. Bizden gittikten sonra hiçbir resmi maçta oynamadı. Ayrıca Serdar ve Emre Aygün de öyle. Diego da tam hazır değil.'' diyen Çalımbay, bu oyuncuların hazır hale gelmesinden ve takımın oturmasından sonra çok daha iyi bir hale geleceklerini ifade etti.
Çalımbay, son Konya maçında tam hazır olmayan oyuncuların sonradan oyuna girdiğini ve görüldüğü gibi verimli olamadıklarını ve bu oyuncuların bu performansından memnun olmadığını söyledi.
Sorulan bir soru sonrasında Ümit Karan'ın takıma dönmesinin mümkün olmadığını ve bu konuda tüm yetkinin yönetimin elinde olduğunu vurgulayan Çalımbay, Ümit'i isteyen takımların olduğunu söyleyerek, 'İnşallah bir tanesiyle anlaşır ve futbol hayatına devam eder.'' dedi.
Çalımbay, şu anda sakat oyuncuları olmadığını ve tek eksiklerinin hazır olmayan oyuncular olduğunu belirterek, geçen hafta kasıklarından ufak bir sakatlığı olan Batuhan'la konuşup oynayıp oynamamasına ona göre karar vereceklerini kaydetti.
Çalımbay, bunun haricinde Galatasaray maçında defansta bir iki değişiklik yapabileceklerinin sinyallerini verdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com