Madalya ile döndüler

Madalya ile döndüler
Tavşanlı Özel Yıldız İlköğretim Okulu, okullar arası sportif faaliyetlerde dereceler elde etti.

Tavşanlı Özel Yıldız İlköğretim Okulu, okullar arası sportif faaliyetlerde dereceler elde etti. Müdür Yardımcısı Rabia Yıldız Degeç, yaptığı açıklamada, “Çocuk Bayramı haftasında Özel Yıldız ilköğretim Okulu’na spor dalında güzel sonuçlar geldi. 5-A sınıfı öğrencilerinden Nisa Korkmaz 100 metre koşuda il birincisi oldu. 8-A sınıfı öğrencilerinden İrem Türe yıldız kızlar Gülle atmadan il birincisi, disk atmada da il ikincisi oldu. Küçük kızlar bayrak koşusunda öğrencilerimiz Gülnihal Erden, Ceren Özgür, Nisa Korkmaz ve İrem Girgin il üçüncülükleri ile madalya aldılar. Öğrencimiz Çiğdem Topraksever fırlatma topunu 35 metre atarak il birincisi oldu. Bu güzel sonuçlar ders başarısının yanında sosyal faaliyetler ile de önde olan okulumuz için güzel bir motive oldu” dedi.
Okulda 23 Nisan Çocuk Bayramı şenliklerinin de başladığını ifade eden Yıldız Degeç, "16-17-18 Nisan’da 6 boyutlu sinema gösterimi okul bahçesinde kurulan karavanda yapıldı.Dün 23 Nisan Çocuk Bayramı haftası kutlama programı düzenlendi ve sınıflar kendi içinde yarışmalar yaptı.Şenlik kapsamında öğrencilerin Kurtuluş Savaşı ruhunu yerinde yaşamaları için 21,22,23,24 Nisan’da Çanakkale gezisi yapılacak.25 Nisan’da okulumuz tiyatro kulübü “Sularda Susamak” oyunu sergileyecek.Okul kütüphanesinde hafta boyunca kalacak olan kitap sergisi açıldı.23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları tiyatro gösterisi ile son bulacak” diye konuştu.

Yıldız Degeç ayrıca, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TBMM ‘nin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna kutlanan milli bir bayramdır.TBMM’nin açılmasıyla halk yönetime tam anlamıyla katılmıştır.Bu yüzden de 23 Nisan ayrı bir önem taşımaktadır.Vatan sevgisini ,millet bilincini çocuklarımıza aşılamak,ulu önder Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bu vatanı korumayı anlatabilmek bizim eğitimci olarak birinci görevimiz.Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımla beraber tüm çocukların bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com