Madde bağımlısı iki gencin inanılmaz kurtuluş öyküsü

Madde bağımlısı iki gencin inanılmaz kurtuluş öyküsü
Eskişehir'de biri eroin, diğeri bali bağımlısı iki genç, ebeveynlerinin desteğiyle müptelası oldukları maddeleri bırakmayı başardı.

Eskişehir'de biri eroin, diğeri bali bağımlısı iki genç, ebeveynlerinin desteğiyle müptelası oldukları maddeleri bırakmayı başardı.

Eskişehir'de biri eroin, diğeri bali bağımlısı iki genç, ebeveynlerinin desteğiyle müptelası oldukları maddeleri bırakmayı başardı.
Antalya'da 4 yıl önce arkadaş ortamında eroin kullanmaya başlayıp bir anda kendini uyuşturucu batağına saplanmış halde bulan 18 yaşındaki K.D., ailesinden yardım istedi. K.D.'nin annesi H.D. ile babası S.D., öncelikle çocuklarının yaşadığı çevreden uzaklaşması için iki ay önce Eskişehir'e taşındı. Bu arada Ankara'daki Alkol, Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi'nde (AMATEM) tedavisine başlanan K.D. eroin bağımlılığından kurtulup anne ve babasına en büyük hediyeyi verdi.
Şimdi anne ve babasıyla eski günlerden uzak mutlu bir hayat süren K.D., Uyuşturucuyla Mücadele Günü'nde İHA muhabirini yaptığı açıklamada, eroin kullanmaya iki dumanla başladığını anlatarak, 'Daha sonra devam etti. Anne ve babamı çeşitli bahanelerle kandırıp para alarak uyuşturucu satın alıp içiyordum. Aşırı kilo kaybetmiştim. Krizlere giriyordum. Daha sonra annemlere eroin bağımlısı olduğumu söyleyip kurtulmak için yardım istedim. En sonunda bu maddeden kurtuldum. Şu anda çok mutluyum, artık sosyal
faaliyetlere de katılabiliyorum. Kilo da aldım, yemek yiyebiliyorum, rahat uyuyabiliyorum. Aileler çocuklarına sahip çıksınlar. Eroinden kurtulmak çok zor, sana sahip çıkacak bir ailen olacak ki kurtulabilesin' dedi.
Uyuşturucudan kurtulma sürecinde kendisine en büyük desteği veren annesine hitaben eline, 'canım anam' yazdıran K.D., açıktan eğitimine devam edip çalışarak topluma faydalı olmak istediğini sözlerine ekledi.

'MADDEYLE DANS ETTİK'
K.D.'nin annesi H.D. de oğlunun madde kullandığını öğrendiğinde yıkıldığını dile getirerek, 'Biz çocuğumuzu bırakmadık, ona sahip çıktık. Sonuna kadar mücadele verdik ve sonunda başardık. Eroin bulamadığı zaman krizler yaşıyordu. Biz ölüm tehlikesi altındaydık. Büyük bir sabır ve sevgiyle bunu yendik. Maddeyle dans ettik. Oğlumun çevresinden uzaklaşması için Antalya'dan Eskişehir'e taşınıp yer değişimi yaptık. Tedavisine başladı ve oğlum şu anda bu illetti bıraktı. Bizimle aynı şeyleri yaşayan ailelere tavsiyemiz şu: Sabır ve sevgiyle çocuklarını tekrar hayata kazandırabilirler. Kesinlikle çocuklarını dışlamasınlar, sahiplensinler. Ölümle burun buruna gelebiliyorsunuz ama tamamen sabır ve sevgiyle onların penceresinden hayata bakın. O zaman çocuğunuzu çözüp maddeyle dans ederek uyuşturucuyu bıraktıracaksınız' ifadelerini kullandı.
K.D.'nin babası S.D. ise oğlunun eroinden kurtulduğu için çok sevindiklerini vurgulayarak şunları söyledi:
'Valizlerimizi alıp memleket değiştirdik ve sonunda çocuğumuzu kurtardık. Uyuşturucuya karşı verdiğimiz savaşı kazandık. Her şeyi başardık. Çocuğumuza çok iyi davrandık, kırıcı değil, destek olduk. Bundan sonra da oğlumuzun bir işe girip hayatını kurtarmasını istiyoruz. Ebeveynler, kesinlikle çocuklarına iyi davransınlar, kötü örnek olmasınlar. Çocuklarını takip etsinler ama sıkmasınlar. Bir çocuk madde kullanıyor diye dışlanmamalı. 'Benim çocuğum yapmaz' diye bir şey yok. Herkesin çocuğu uyuşturucu
kullanabilir çünkü ortam bozuk. Genç tayfası çılgın. Bütün çocuklara sahip çıkılmalı. Eroinle mücadelede olumlu sonuç alan çok az. Doğru dürüst kurtulanı görmedik. Bizimki büyük bir umut oldu.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com