Maden Ocağında Göçük: 1 Ölü

Maden Ocağında Göçük: 1 Ölü
Kütahya'da Tavşanlı ilçesine bağlı Yörgüç köyünde özel bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetti, göçük altında kalanlar bulunduğu bildiriliyor.

Kütahya'da Tavşanlı ilçesine bağlı Yörgüç köyünde özel bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetti, göçük altında kalanlar bulunduğu bildiriliyor.

Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesi Yörgüç köyünde bulunan özel bir işletmeye ait maden ocağında, dün (12.05.2010) saat 22.30 sıralarında göçük meydana geldi.

Yörgüç köyü Çanacık mevkisinde Mehmet Çinçineoğlu'na ait maden ocağında meydana geldiği öğrenilen göçük sonrasında Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Tunçbilek Belediye Başkanı Mutahhar Temel olay yerine gelerek yetkililerden bilgiler aldı.

Garp Linyit İşletmesi (GLİ), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerinin bölgeye sevk edildiği göçüğün nedeni hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

İlk açıklamalara göre göçük altındaki 7 kişiden 5'i kurtarıldı. İşçilerden Süleyman Koç'un yaşamını yitirdiği, Ali Osman Oktay'ın yaralı olduğu ifade edildi.YÖRGÜÇ'TE İLK DEĞİL!

Yörgüç köyünde yaklaşık 3 yıl önce de maden kazası yaşanmıştı. Meydana gelen göçükte de 1 kişi hayatını kaybetmişti.

Yörgüç Kömür Ocağı'nda çalışan evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mutluer, yeraltında direk dikim çalışması yaparken üzerine kömür kütlesinin yığılması sonucu ağır yaralanmış, ardından yapılan tüm müdahelelere rağmen yaşamını yitirmişti.

Daha önce meydana gelen göçük sonrası Ahmet Mutluer'e ilk müdaheleyi yapan mesai arkadaşı Naci Acar, 'Ekmek parası için girdiğimiz yer altı ne yazık ki arkadaşımıza mezar oldu. Çok zor şartlarda alın terimizle para kazanmaya çalışıyoruz. İnşallah bu tür olaylar bir daha yaşanmaz. Mutluer'in hayatını kaybetmesi çalışma arkadaşları olarak bizleri derinden üzdü. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine de başsağlığı diliyorum' diye konuşmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com