Maden ocaklarında denetim

Maden ocaklarında denetim
Kütahya'da faaliyet gösteren maden ocaklarında iş sağlığı ve güvenliği koşulları ile yasal yükümlülükleri bakımından başlatılan denetlemelerin tamamlandığı bildirildi.

Kütahya'da faaliyet gösteren maden ocaklarında iş sağlığı ve güvenliği koşulları ile yasal yükümlülükleri bakımından başlatılan denetlemelerin tamamlandığı bildirildi. Toplan 42 ocakta yapılan denetlemelerde 3 kömür ocağının faaliyetinin durdurulduğu belirtildi.
Kütahya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Şükrü Kocatepe'nin talimatı doğrultusunda Vali Yardımcısı Mustafa İngenç başkanlığında maden ocakları denetlendi. Komisyon, il genelindeki maden ocaklarını, iş sağlığı ve güvenliği koşullarıyla yasal yükümlülükleri bakımından denetledi.
İl genelinde 24 kömür, 6 krom, 3 manyezit, 2 bor, 2 antimuan, 1 gümüş, 1 manganez, 1 şap, 1 feldispat, 1 kuvars işletmesi olmak üzere 42 ocakta denetim yapıldı. Denetim sonucunda 1'i açık olmak üzere 3 kömür ocağının, eksiklikleri tamamlanıncaya kadar faaliyetleri durduruldu.
Başta iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere gerek işletilen ocakların içinde güvenlik açısından ve gerekse ocak dışındaki sosyal tesisler çevre ile uyum konusunda tespit edilen eksiklikler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ilgili Kaymakamlıklara ve işletme sahiplerine bildirildi.
Komisyon tarafından yapılan denetimlerin Valilikçe uygun görülen periyotlarda devam edeceği, eksiklerini gidermeyen işletmeciler hakkında yasal işlemler uygulanacağı ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com