Madende patlama: 3 yaralı

Madende patlama: 3 yaralı
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine 24 kilometre mesafedeki Dağdemirli köyünde özel bir şirkete ait krom ocağında bugün saat 16.50'de patlama meydana geldi. Ocak içindeki dinamit patlamasında madende çalışan işçilerden İsmail Yalçın (37), Halil İbrahim Karako

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine 24 kilometre mesafedeki Dağdemirli köyünde özel bir şirkete ait krom ocağında bugün saat 16.50'de patlama meydana geldi. Ocak içindeki dinamit patlamasında madende çalışan işçilerden İsmail Yalçın (37), Halil İbrahim Karakoyun (35) ve İbrahim İnci (43) yaralandı.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde krom madeninde meydana gelen dinamit patlamasında 3 kişinin yaralandığı öğrenildi.
İlçeye 24 kilometre mesafedeki Dağdemirli köyünde özel bir şirkete ait krom ocağında bugün saat 16.50'de patlama meydana geldi. Ocak içindeki dinamit patlamasında madende çalışan işçilerden İsmail Yalçın (37), Halil İbrahim Karakoyun (35) ve İbrahim İnci (43) yaralandı. Yaralılar, madene sevk edilen ambulanslarla Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Karakoyun'un sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Maden ocağına çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, başka yaralının olmadığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

-KROM MADENİNDEKİ PATLAMADA YARALANAN İŞÇİLERİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR-
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Dağdemirli köyünde özel bir şirkete ait krom ocağında meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı. Yaralılardan Halil İbrahim Karakoyun Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, İsmail Yalçın (37) ve İbrahim İnci (43), Tavşanlı Doç Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Yaralılardan İbrahim İnci, çalışırken arkadaşlarının sıkılama yaptığı sırada meydana geldiğini ve bir anda kendileri fırlattığını bildirdi. İnci, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını kaydetti.
Yaralılardan İsmail Yalçın ise dinamit sıkılarken bir anda ne olduğunu anlayamadığını ifade etti.
Hastaları muayene eden Başhekim Yardımcısı Operatör Doktor Ünal Ünalan, hastalardan Halil İbrahim Karakoyun'un patlamaya bağlı gözünün içinde yırtılma olduğunu bu nedenle ileri tetkik için Eskişehir Osmangazi ÜniversitesiTıp Fakültesi'ne sevk ettiklerini söyledi.
Ünalan, yaralılardan İbrahim İnci'nin ise gözünde taş ve toprağa bağlı yabancı cisimler gördüklerini ve tedavisinin hastanede devam ettiğini bildirdi.
Ünalan, diğer yaralı İsmail Yalçın'ın gözle ilgili bir şikayetinin olmadığını ancak genel tramvaya bağlı kolunda kırık olduğu ve tedavisinin devam ettiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com