Mahalle fırının yıkılmasına tepki

Mahalle fırının yıkılmasına tepki
Kütahya Belediyesinin, Bahçelievler Mahallesi'nde kadınların ekmek pişirdiği mahalle fırınını yıkmasına tepki gösteren vatandaşlar, imza kampanyası başlattı.

KÜTAHYA - Kütahya Belediyesinin, Bahçelievler Mahallesi'nde kadınların ekmek pişirdiği mahalle fırınını yıkmasına tepki gösteren vatandaşlar, imza kampanyası başlattı.
Alınan bilgiye göre, Kütahya Belediyesi, Danıştay'ın verdiği karar doğrultusunda 2004 yılında mahalle aralarında bulunan 144 fırını belirli periyotlarda yıkmaya başladı.
Bahçelievler Mahallesi'nde polis ekiplerinin gözetiminde fırının yıkılmasını izleyen vatandaşlar, yıkıma tepki gösterdi.
Burada yaklaşık 300 ailenin kendi ihtiyacı olan ekmeği pişirdiğini belirten vatandaşlar, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya seslenerek, ''Siz bir zaman bize söz verdiniz. (Yıkmadan yeni fırınları yapacağım, sonra eskilerini yıkacağım) dediniz. Kendiniz kaçıp buraya polisi gönderiyorsunuz. Bu halka zulüm değil mi? Fırının yıkılacağı bize 3 gün önce bildirildi. Bu mahallede yaklaşık 300 aile ekmeğini bu fırında pişiriyor. 50 fırıncıya 250 bin nüfuslu Kütahya'yı teslim ediyorlar. Gelir düzeyimiz düşük. Çocuğumuzu mu okutalım, kiramızı mı ödeyelim, ekmek mi alalım?'' dediler.
Belediye ve polis ekiplerine yıkım sırasında mukavemette bulunmadıkları gözlenen vatandaşlar, fırınların yıkılmaması için başlattıkları kampanyada toplayacakları imzaları ilgili resmi makamlara ulaştıracaklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com