Mahalle polisi kapı kapı dolaşıyor

Mahalle polisi kapı kapı dolaşıyor
Kütahya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mahalle Polisi olarak bilinen Toplum Destekli Polisler kapı kapı gezerek vatandaşları uyarıyor. Hazırladıkları kapı askılarını vatandaşları bilgilendirmek için asan mahalle polisleri vatandaşlar ile görüşerek onları bilg
Mahalle Polisi kapılara astıkları bilgilendirme ilanlarıyla vatandaşları uyarıyor.
Kütahya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri hazırladıkları kapı askılarını kapı kapı gezerek vatandaşlara ulaştırıyor. Polis ekipleri vatandaşları evlerde yaşanan olaylara karşı uyarmak için bir çalışma başlattı.
Mahalle mahalle kapı kapı gezen mahalle polisleri evlerin kapılarına bilgilendirme ilanları asıyor. Mahalle polisleri vatandaşlara kapıyı açmadan önce kim olduğunu sormaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Polisleri kapılarında gören vatandaşlar önce şaşırıyor, sonra böyle bir uygulamadan memnun olduklarını ifade ediyorlar. Böyle bir uygulamadan memnu olduklarını ifade den vatandaşlar şunları söyledi: “Güvenliğimizin devlet tarafından böyle önemsenmesi bizim içini çok güzel. Memnunuz. Yapılan çalışmalar kendimizi daha huzurlu ve güvenli hissetmemizi sağlıyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.”dedi. 
Mahalle polisleri kapılara asılan ilanlarda güvenlik amaçlı neler yapılması gerektiğini anlatarak vatandaşların sorularını yanıtladı.
Vatandaşlar bu uygulamanın faydasının olacağını düşünüyor.
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Kütahya Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Hakan Başar şunları söyledi: “Kütahya il genelimizde meydana gelen suçları önlemek adına hazırladığımız yeni bir proje. Kim o? Demeden kesinlikle kapıyı açmayalım şeklinde. Aslında bu bizim sessiz bir uyarımız. Vatandaşımızı rahatsız etmeden, direk kapı kollarına asarak bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu proje ile tüm Kütahya’daki hanelere ulaşmaya çalışacağız. Personelimle birlikte öncelikle Atakent’ten başlayarak tüm Kütahya’yı kapı kapı dolaşmaya çalışacağız.”dedi.
Yetkililer uygulamanın Kütahya genelinde uygulanacağının altın çizdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com