Mahalleler arası ilahi okuma yarışması yapıldı

Mahalleler arası ilahi okuma yarışması yapıldı
Eskişehir'in Tepebaşı İlçesi'ne bağlı mahalleler arasında düzenlenen İlahi Yarışması'nın birinci etabı tamamlandı.

Eskişehir'in Tepebaşı İlçesi'ne bağlı mahalleler arasında düzenlenen İlahi Yarışması'nın birinci etabı tamamlandı.
02-06 Mayıs 2012 tarihleri arasında kutlanacak olan Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında dini ve milli değerlerimizden olan Yunus Emre’yi ve şiirlerini halkımıza tanıtmak amacıyla, Vali Dr. Kadir Koçdemir’in talimatıyla ve İl Müftülüğü’nün koordinatörlüğünde, mahalleler arası ilahi okuma yarışması düzenlendi.
Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Müftülüklerince, din görevlileri ile yapılan hazırlık toplantısının ardından, mahallelerde beşer kişilik ilahi grupları oluşturulup, koordinatör din görevlilerinin nezaretinde çalışmalar başladı.
Yunus Emre'nin şiirlerinden oluşan dört etaplı İlahi okuma Yarışması'nın Tepebaşı İlçesinde bulunan mahalleleri kapsayan ilk etabı Gümülcine Camii’nde gerçekleştirildi. Mahalleler adına katılan ilahi guruplarının sunumları büyük coşku içerisinde geçti. Yarışma neticesinde 2. etapta yarışacak mahalleler belirlendi. Yarışma sonunda, Cumhuriye, Çamlıca, Fevzi Çakmak, İhsaniye, M.Kemal Paşa, Şirintepe, Y.Söğüt, Muttalip Orta, Mutallip Emirler, Çukurhisar, Mamure, Hoşnudiye, Eskibağlar, Esentepe, Batıkent, ve Uluönder Mahalleleri bir üst tura geçti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com