Mahalleli kadınlar baz istasyonuna tepki için yürüdü

Mahalleli kadınlar baz istasyonuna tepki için yürüdü
KANSER HASTALIKLARININ ARTTIĞINI İDDİA EDEN KADINLAR 'SAĞLIĞIMIZ SATILIK DEĞİLDİR" SLOGANLARI ATTI

KANSER HASTALIKLARININ ARTTIĞINI İDDİA EDEN KADINLAR 'SAĞLIĞIMIZ SATILIK DEĞİLDİR' SLOGANLARI ATTI
Afyonkarahisar'da bir mahallede kurulan baz istasyonuna tepki göstermek isteyen kadınlar, eşlerinden aldıkları izinle basın açıklaması yapıp tepki için yürüdü.
Afyonkarahisar'ın Eşrefpaşa Mahallesi'nin kadınları, mahalle meydanında toplanarak bir apartmanın çatısına kurulan baz istasyonuna tepki gösterdi. İlk olarak tepkilerini imza toplayarak gösteren grup daha sonra bir basın açıklaması yaparak yürüyüşe geçti.
Baz istasyonunun mahallede yaşayan insanların sağlığını tehdit ettiğini söyleyen mahalle muhtarı Kamil Yamaç, tepkilerini göstermek için imza kampanyası başlattıklarını, savcılığa konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Baz istasyonunu istemediklerini dile getiren Yamaç, 'Eşrefpaşa Mahallesi sakinleri olarak yaşam standartlarımız bozuldu, hastalarımız tedaviye cevap veremez hale geldi. Vatandaşımızın uyku düzeni bozuldu, biz o yüzden tüm kamuoyuna haklı tepkimize destek vermeye davet
ediyoruz. Bu illegal cihazın mahallemizden sökülmesi için cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu sağlığa ve çevreye zararlı cihazın mahalleden kaldırılmasını istiyoruz' dedi.
Baz istasyonundan yayılan radyasyon nedeniyle sürekli olarak Eskişehir'deki bir hastaneye tedavi için gittiğini söyleyen Feride Işık, doktorların hastalığına daha teşhis koyamadığını anlattı. Hastane doktorlarının hastalık nedeni olarak baz istasyonunu gösterdiğini anlatan Işık, baz istasyonunun bulunduğu yer ile aralarında bir yolun olduğunu buna bir çare bulunması gerektiğini ifade etti.
Çocuklarının çeşitli ağrılar nedeniyle günlük ağladığını ileten Gülşen Uslu, şöyle konuştu: 'Çocuklarım, 'Anne biz seni sağlıklı istiyoruz' diyor. Bende çocuklarıma hastalığımı belli etmemek için kendimi zorla tedaviden kaçırıyorum. Doktor, 'Bu senin halin ne' diyor. Maddi durumum da yok, komşulardan destek alarak doktora gitmeye çalışıyorum. Raporlarım var. Bizim komşumuz baz istasyonu için para yedi, biz de sıkıntısını çekiyoruz'
Ömer Abdurrahman Güven (16) isimli bir çocuğun hastalığının sürekli olarak arttığını ileri süren annesi, çocuğunun tedavisinde bir gelişmenin olmadığını belirtti.
Baz istasyonu kurulduğundan bu yana ağrılarının arttığını söyleyen Fatma Ardıç ise, göğüs kanseri olduğunu, tedavi için sürekli olarak doktora gittiğini söyledi.
Basın açıklamasının ardından grup, 'Baz istasyonu istemiyoruz', 'Sağlığımızı geri istiyoruz', 'Sağlığımız satılık değildir', 'Buna izin verenler bizden izin aldı mı?' şeklinde sloganlar attı.
Öte yandan kadınlar eylemlerini sürdürürken çocukları da grubun önünde oyun oynayarak vakit geçirdi.
Sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen grup, daha sonra olaysız dağıldı. Mahallelinin baz istasyonu eyleminde polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com