Mahalleli Kilitlendi!..

Mahalleli Kilitlendi!..
Yenidoğan Mahallesi sakinleri Kütahya Belediyesi tarafından iki yılda bir "Yol harcamalarına katılma payı" adı altında toplanan mıcır, asfalt ve kilit taşı ücretlerden rahatsızlıklarını dile getirerek, neden iki yılda bir "Yol harcamalarına katılma pa

Yenidoğan Mahallesi sakinleri Kütahya Belediyesi tarafından iki yılda bir 'Yol harcamalarına katılma payı' adı altında toplanan mıcır, asfalt ve kilit taşı ücretlerden rahatsızlıklarını dile getirerek, neden iki yılda bir 'Yol harcamalarına katılma payı' adı altında para ödemek zorunda bırakıldıklarını anlayamadıklarını ifade ettiler.
Yenidoğan Mahallesinin bazı sokaklarına 2005'te Kütahya Belediyesi tarafından mıcır döküldüğünü, mıcır parasını 2007'de asfalt parası olarak Kütahya Belediyesine ödediklerini, 2008 yılında ise mıcır taşlarının üstünün parke taşı ile kaplandığını parke taşlarının üceretini ise 2010 yılında çok yüksek rakamlarla ödemek zorunda bırakıldıklarını belirten mahalleli:'Mıcır parasını, asfalt parasını ve kilit taşı parasını iki yılda bir ödemek zorunda mıyız, Biz bu yüksek ücretleri ödemek istemiyoruz. Her yıl bu ödemelere kilitlenmek zorunda neden bırakılıyoruz' şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Kendilerine 'Yol harcamalarına katılma payı' ile ilgili bilgi verilmeden bazı yolların önce mıcır ile daha sonra ise kilit taşı ile kaplandığını ifade eden mahalleli, şu açıklamalarda bulundu:
'Haberimiz olmadan Kütahya Belediyesi 2005'te bizim mahallenin bazı sokaklarını mıcır taşlarıyla kaplattı. Bu mıcır taşlarının ücretlerini 2007 yılında asfalt parası değerinde 400-500 TL olarak Kütahya Belediyesi'ne ödeme yaptık. 2008'de ise daha önce mıcır ile kaplanan yollarımız bu sefer kilit taşı (parke taşı) ile kaplandı, 2008'de kaplanan kilit taşlarının parasını 2010 yılında hane başına yaklaşık olarak 500-600 TL arasında ödeme yapmak zorunda bırakıldık. Biz mahalleli olarak zaten zor geçiniyoruz, her yıl Kütahya Belediyesi'ne neden mıcır, asfalt ve kilit taşı parası olarak ödeme yapıyoruz.
Bizim yollarımız her yıl yenilenmek zorunda mı, yenilense bile bu yenilenmenin karşılığı bu kadar yüksek ücretler olmak zorunda mı?'
2012 yılında da kendilerine 'Yol harcamalarına katılma payı' adı altında fatura gelmesinden korktuklarını vurgulayan Yenidoğan Mahallesi sakinleri, artık bu paraları ödemek istemediklerini özellikle ifade ettilar.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com