Mahallenin sorunlarına "kadın eli" değecek

Mahallenin sorunlarına kadın eli değecek
Uşak merkezdeki Cumhuriyet mahallesinde, yerel seçimlerde 10 aday arasından muhtar seçilen Fadime Meral kentin ilk ve tek kadın muhtarı oldu

UŞAK (AA) - SONER KILINÇ - Yerel seçimlerde Uşak merkezdeki Cumhuriyet mahallesinden muhtar seçilen Fadime Meral, kentin ilk ve tek kadın muhtarı olarak göreve başladı.

Meral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde yaklaşık 19 bin seçmenin kayıtlı olduğu Cumhuriyet mahallesinde 10 adayın muhtarlık yarışına katıldığını, mahalle sakinleri tarafından bu görevinin kendisine verildiğini bildirdi. 

Kentin ilk ve tek kadın muhtarı olarak mazbatasını aldıktan sonra göreve başladığını söyleyen Fadime Meral, ilk icraat olarak da, adaylık sürecinde kendisine önemli desteği bulunan mahallenin kadınlarıyla birlikte muhtarlık ofisini yenilediklerini, boyama ve eşyaların elden geçirilmesiyle mahallelerine yakışan ofise kavuştuklarını ifade etti.

Cumhuriyet mahallesinde 30 yıla yakın süredir yaşadığını anlatan 40 yaşındaki iki çocuk annesi Meral, adaylığı konusunu ilk kocasına anlattığını belirterek, "Ailemin ve komşularımın bu düşüncemi destekleyince aday oldum. Özellikle mahallemizdeki kadınlardan büyük destek gördüm, komşularımla birlikte evleri tek tek dolaşarak düşüncelerimi anlattım. Mahalle sakinleri kadın eli değince değişim olacağına inanıp, adaylığımı desteledi. Hepsine herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Seçim sürecinin yorucu fakat sıkıntısız geçtiğini ifade eden Meral, muhtarlığın hizmet makamı olduğu anlayışını unutmadan, mahallenin konularını sorunlarının çözümü için uğraşacağını söyledi. 

 "Mahallemin sorunlarını biliyorum ve bunları çözme konusunda kararlıyım" diyen Fadime Meral şöyle konuştu:

"Muhtarlık emeklilerin dinlenme yeri olmasın sloganıyla yola çıktık, Uşak kent merkezinin ilk ve tek kadın mahalle muhtarı olmayı başardık. Bu anlayışla hizmetimize sürdüreceğiz. Mahallemize artık kadın eli değecek. Muhtarlıktaki 8 azanın 5'i kadın. Sokak aydınlatılmasından çöp sorununa, çocukların oyun parkı alanlarına ve parkların bakımsızlığına kadar sorunları ve halkımızın bu konulardaki taleplerini biliyorum. Tüm bunları çözeceğime inanıyorum."

Mahalle için bir internet üzerinde web sayfası hazırlatacaklarını, isteyen kişilerin taleplerini, karşılaştıkları sorunları bu site üzerinden ya da direk muhtarlığa gelerek kendisine ulaştırabileceğini belirten Meral, yapacağı icraatlarla ilgili de şu bilgiyi verdi:

"Mahalleyi tek başıma değil, mahalleliyle birlikte yöneteceğim. İçinde kütüphanesi bulunan kadın lokali kuracağım. Çocukları ve gençleri sportif aktivitelerin içine çekmek için, mahalleler arası spor müsabakaları için kulüp kuracağım. Mahallelinin bana ulaşması çok kolay olacak. Mahalledeki tüm yaşayanlarla, özellikle de kadınlarla birlikte sorunların çözümü için uğraşacağız."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com