MAHINDRA, Kütahya'da çiftçilerle buluştu

MAHINDRA, Kütahya'da çiftçilerle buluştu
Dünyanın tek Deming Mükemmelik ve Japon Kalite madalyası ödüllerine layık görülen en büyük üç traktör üreticisinden biri olan Hintli Mahindra & Mahindra, 2009 yılı içerisinde 35 ilde gerçekleştireceği “Tarla Sürüşü”etkinliklerinin 4.sü ile Kü

Dünyanın tek Deming Mükemmelik ve Japon Kalite madalyası ödüllerine layık görülen en büyük üç traktör üreticisinden biri olan Hintli Mahindra & Mahindra, 2009 yılı içerisinde 35 ilde gerçekleştireceği “Tarla Sürüşü”etkinliklerinin 4.sü ile Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde çiftçilerle buluştu.
27 Ağustos 2008 tarihinde İstanbul'da düzenlenen lansman ile tüketiciyle buluşturulan Mahindra model traktörler, şimdi de Türkiye yollarında çiftçilerle buluşuyor. Etkinlik kapsamında Altıntaş ilçesinde çiftçilerle biraraya gelen Mahındra firması yetkilileri, traktörlerin örnek tarla sürüşünü yaparak teknik bilgiler verdi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe katılarak deneme sürüşü yapan çiftçiler de traktörleri çok beğendiklerini ifade ederek tarla sürüş keyfini yaşadılar. Deneme sürüşü sonrası etkinliğe katılan çiftçilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Türkiye pazarında satışa sunulmadan önce çeşitli bölgelerde çiftçiler tarafından 300 saatten fazla bir süre ile günlük tarla işlerinde kullanılarak test edilen traktörler, mükemmel çekiş gücü, hararet yapmayan motoru ve muadillerine göre çok önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlamasıyla büyük beğeni kazandı.
Mahindra traktörlerinin güçlü, dayanıklı ve ekonomik özellikleri ile Türk tarım sektörünün yüzde 80'ini oluşturan küçük ve orta büyüklükteki çiftçilerin ihtiyaçlarına cevap verdiğini ifade eden firma yetkilisi Orhan Cansın; Mahindra traktörlerinin uygun fiyatları, mükemmel çekiş gücü, hararet yapmayan motoru ve muadillerine göre çok önemli miktarda yakıt tasarrufu ile Türk çiftçisinin ihtiyaçlarına cevap vereceğine inanıyoruz”dedi. Çok geniş bir bayi ağına sahip olduklarını da belirten Cansın, “Mahindra traktörler aynı zamanda, geniş bayi ağı, sunduğu güçlü servis ve parça hizmeti ile de her an çiftçinin yanında olduğunu gösteriyor”dedi.

MAHINDRA TRAKTÖRLERİ
1963 yılından beri traktör imal eden, Hindistan'da son 25 yılın pazar lideri olan Mahindra, Mumbai'deki dünyanın tek çatı altındaki en büyük traktör fabrikası ve Nagpur, Rudrapur, Jaipur'da ki diğer 3 fabrikası ile yıllık 150 bin adet üretim kapasitesine sahiptir. ISO 16949, QS 9000 gibi dünyada geçerli tüm kalite belgeleri ile Mahindra, Japonya'da verilen Deming Mükemmellik Ödülü'ne ve Japonya Kalite Madalyası'na sahip tek traktör markasıdır. Traktörlerin en önemli özelliği motor, şanzıman ve hidrolik gibi önemli aksamlarının Mahindra tarafından, 300 kişilik bir mühendis ekibinin bulunduğu kendi tesislerinde geliştiriliyor ve üretiliyor olmasıdır.
21-80 hp güçleri arasında 2WD ve 4WD tiplerinde 35 model üreten Mahindra,1995 yılından beri ABD'de de faaliyet göstermektedir. Bu pazarda yılda 10 binden fazla traktör satışı ile kendi segmentinde 4. sıradadır.
Kuzey Amerika Makine Ekipman Bayileri Birliği (NAEDA) tarafından yapılan bir müşteri araştırmasında Mahindra'nın, aralarında Agco, John Deere ve New Holland gibi dünyanın önde gelen üreticilerinin de bulunduğu markaların çok önünde en üst derecede memnuniyet duyulan üretici olduğu ortaya çıkmıştır. Açıklanan sonuçlara göre A.B.D.deki Mahindra kullanıcıları, kullandıkları Mahindra traktörden %98 oranında memnun veya çok memnun olduklarını belirtmişlerdir. Bugün Hindistan ve tüm dünya genelinde 1 milyon 300 binden fazla çiftçi Mahindra traktörlerini kullanmakta ve memnuniyetlerini dile getirmektedirler.
Ayrıca Güney Amerika, Avustralya, Güney Afrika, Asya, Orta Doğu ve bazı Avrupa ülkeleri pazarına da ürünlerini sunan Mahindra, son olarak 2008 yılında İLÇE Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş distribütörlüğünde 55, 60 ve 65 beygir gücündeki traktörleri ile Türkiye pazarına girdi. Satışa sunulmadan önce çeşitli bölgelerde çiftçiler tarafından 300 saatten fazla bir süre ile günlük tarla işlerinde kullanılarak test edilen traktörler, mükemmel çekiş gücü, hararet yapmayan motoru ve muadillerine göre çok önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlamasıyla büyük beğeni kazandı.
Müşteri ve kalite odaklı, güç ve üretkenliğin simgesi olan Mahindra, İLÇE Otomotiv'in İzmit'te bulunan traktör montaj ve üretim tesislerinde imal edilmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com