"Mahkeme ne zaman derse..."

"Mahkeme ne zaman derse..."
Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, ''Herhalde Aziz Yıldırım savunmasına başlamak için sabırsızlanıyor'' şeklindeki ifadeler üzerine, ''Aziz Bey'de sabırsızlık diye bir şey yok. Burada taraftarların olduğunu biliyoruz. İçeride seslerini duyamıyoruz, ama biliyoruz. En azından oradakilerin yarısı zaten Fenerbahçe taraftarı aynı zamanda, başta Aziz Başkan olmak üzere. Bir sabırsızlık söz konusu değil, biz hazırız. Mahkeme ne zaman derse ona göre biz savunmamızı yapacağız. Başkanın her zaman morali yerindedir'' şeklinde konuştu.

Avukat Kaya, görevsizlik ve yetkisizlik talebi isterken gerekçelerinin ne olduğu sorusu üzerine de, ''Aziz Yıldırım Bey'in 'bir suç örgütü' diye bir şeyi yok. Silahlı suç örgütü diye bir şeyi yok. Çıkar amaçlı suç örgütü zaten yasadan kaldırılmış. Ama polis fezlekesi olunca maalesef böyle oluyor. 6222 sayılı kanunla bir spor mahkemesi kuruldu. Oraya gönderelim dedik. Bu talebimiz kabul edilmedi'' diye konuştu.

Kaya, Aziz Yıldırım'ın yapacağı savunmaya yönelik bazı detaylarla ilgili soruları yanıtsız bırakırken, Yıldırım'ın savunmasına yarın başlamasını beklediklerini bildirdi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com