MAHKEME REDDETTİ

MAHKEME REDDETTİ
Gediz Gimsan A.Ş. ile bağlı kuruluşlarından Yapısan A.Ş. Ve Gessan A.Ş.'nin eski yöneticileri hakkında açılan davalar hakkında iki ayrı mahkeme heyeti de "davanın reddine" karar verdi. En son 02.12.2010'da Gessan A.Ş. ile ilgili yapılan duruşmada esk

Gediz Gimsan A.Ş. ile bağlı kuruluşlarından Yapısan A.Ş. Ve Gessan A.Ş.'nin eski yöneticileri hakkında açılan davalar hakkında iki ayrı mahkeme heyeti de 'davanın reddine' karar verdi. En son 02.12.2010'da Gessan A.Ş. ile ilgili yapılan duruşmada eski yöneticiler hakkındaki iddiaların 'yerinde olmadığı' gerekçesiyle davanın reddedildiği mahkeme heyetince açıklandı.
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'ndan satın aldıkları Gimsan A. Ş. hisseleriyle ana şirket Gediz Gimsan A.Ş ve bağlı kuruluşların yönetimini ele geçiren İstanbul'lu yeni yöneticilerin, eski yöneticiler (idare heyeti ve murakıplar) hakkında açtıkları üç davadan, Yapısan A. Ş. ve Gessan A. Ş. davaları sonuçlanarak reddedildi.
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde 16.02.2006 tarihinde, 2000 yılında yapılan bir işlemden dolayı, kanun ve ana sözleşmeye aykırı iş ve işlemleri ve usulsüz işlem yapıldığı iddiası ile açılan ve söz konusu işlemin yapıldığı dönemlerde görev yaptığı iddia edilen Yönetim Kurulu üyelerinden; Evrensel Erdoğan, Hüseyin Akkaşoğlu, Cafer Baş, M. Haşim Azmioğlu, İsmail Şenol, İlhan Eroğlu ve A. Evin Özden ile, Denetim Kurulu üyelerinden; Ali Yücel, Mustafa Ekiz ve Hüsamettin Nursoy hakkındaki Yapısan A. Ş. (Yapı Sanayi ve Ticaret A. Ş.) davası, 24.11.2010 tarihli duruşmasında reddedildi.
Yine 16.02.2006 tarihinde İstanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde, 13.06.2003 tarihinde düzenlenen 13.08.2003 vadeli bir kambiyo senedi ile ilgili olarak, şirketin zarara uğratıldığı iddiası ile, açılan ve söz konusu işlemin yapıldığı dönemlerde görev yaptığı iddia edilen Yönetim Kurulu üyelerinden; Evrensel Erdoğan, Hüseyin Akkaşoğlu, Cafer Baş, M.Haşim Azmioğlu, İsmail Şenol ve Acar Özdülger ile, Denetim Kurulu üyelerinden İlhan Eroğlu ve Hüsamettin Nursoy hakkındaki Gessan A. Ş. (Gediz Et, Süt Sanayi A. Ş.) davası da, mahkeme heyetince, iddiaların 'yerinde olmadığı' gerekçesiyle 02.12.2010 tarihli duruşmada reddedildi.

İlgili Haber:
ERDOĞAN'DAN SARAOĞLU VE DÖNMEZ'E CEVAP!..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com