Mahkemede BDP'li vekile ağır hakaret!

Mahkemede BDP'li vekile ağır hakaret!
BDP Milltvekili Pervin Buldan'a mahkemede 'sen PKK vekili s... git' dedi...

Ankara 13. Ağır Ceza Mehkmesi'nde 1993 yılında Abdülmecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili, Mehmet Ağar, İbrahim Şahin ve Korkut Eken'in de aralarında bulunduğu özel harekat polislerinin yargılandığı davada tansiyon yükseldi.

Davaya katılma talebinde bulunmak için söz alan Çağdaş Hukukçular Derneği avukatlarından Engin Gökoğlu, sanıkları işaret ederek bu adamlar bir gün katiller gibi sözler söylediğinde Korkut Eken sinirlenerek ayağa kalktı. Dişlerini sıkarak 'bana adam diyemezsini terbiyesiz, avukat müsvettesi' gibi sözler söyledi.

Bu sırada izleyici sırasında oturan BDP Milltvekili Pervin Buldan 'insan değilsiniz, katilsin sen' diye bağırınca diğer sanıklarda 'susturun şunları, sözlerinize dikkat edin' gibi cümleler kurdu. Korkut Eken'in de Pervin Buldan'a 'sen PKK vekili s... git' dediği duyuldu.

Tansiyonun giderek yükselmesi üzerine mahkeme başkanı ayağa kalktı ve sanıklara dönerek "hiçbiriniz konuşmayın, yorum yapmayın, ben söz verince konuşacaksınız" uyarısında bulundu.

Mahkeme başkanı söylenen bir çok sözü duymadığını belirterek tutanağa geçirmezken, avukatlar kendi beyanları olarak mahkemede yaşananları tutanağa geçirdi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com