'Makam için kimleri harcadın?'

'Makam için kimleri harcadın?'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Bugüne kadar makam uğruna hangi yol arkadaşlarını harcadın Sayın Başbakan?” diye sordu.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in MYK’dan istifa etmesine yönelik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Başbakan’ın, “Biz birileri gibi makam uğruna, iktidar hırsı uğruna yol arkadaşlarını harcayan siyasetçilerden değiliz” açıklamasında bulunduğunu ifade eden İnce, “Bu sözler 'alır o 6 Bakanı kapı önüne koyarım' diyen bir Başbakan’ın söyleyebileceği sözler değildir. Bu sözleri aynaya bakmadan ve hafıza kaybına uğramış bir insanın ruh hali ile söylediği açık” dedi.

İnce, şöyle devam etti:

“Başbakan’ın yürüdüğü yolda yol arkadaşlığı yaptığı kişileri hangi kavşaklarda harcadığını çok iyi biliyoruz. 28 Şubat kavşağında hocasını satan, hocasının arkasından iş çeviren bir Başbakan’ın bu sözleri söyleyebiliyor olması hafıza kaybının en açık göstergesidir.

Başbakan ile birlikte yola çıkan, partinin tüzüğünü yazan Ertuğrul Yalçınbayır Cargill kavşağında mı harcandı?

Abdüllatif Şener Özelleştirme İdaresi, Galataport ve Ofer kavşağında mı harcandı?

Ya Kemal Abi? Ofer kofer tanımam diyen Kemal Abi nerde şimdi?

Ali Coşkun, Nevzat Yalçıntaş, Dengir Mir Mehmet Fırat, Erkan Mumcu, Kürşat Tüzmen, Osman Pepe, Hilmi Güler, Zeki Ergezen şimdi neredeler?

Bu isimleri anımsatmak Başbakan’ın canını sıkabilir ama hafızasını yerine getirir.”

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com