'Makdisi halkına ihanet etmez'

'Makdisi halkına ihanet etmez'
Cihad Makdisi'nin kardeşi Sami Makdisi, Russia Today'e açıklama yaptı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cihad Makdisi'nin 'muhaliflerin' safına geçerek Londra'ya gittiği iddia edilmişti. Sami Maksidi ise yaptığı açıklamada, kardeşinin nükleer silahlar konusundaki kafa karıştırıcı açıklamaları nedeniyle hükümet tarafından görevden alındığı

Sami Makdisi yaptığı açıklamada "Bildiğiniz üzere abim, hükümet sözcülüğüne getirilmeden önce Suriye'nin Londra büyükelçisi olarak çalışıyordu. Olaylar başladıktan sonra hükümet sözcülüğüne getirildi.

Son günlerde duygusallığı ile yaptığı bazı sert açıklamalar oldu, Bu açıklamalar Suriye'nin kimyasal silahları ile ilgiliydi ve düşmanlara gözdağı vermek uğruna, kendisine verilen metnin dışına çıktı.

Kendisi vatansever bir insandır ve halkına ihanet etmez. Suriye hükümetinin takdiri ile hükümet sözcülüğünden çıkarıldı. Abimin yapmış olduğu açıklamalar sonucunda Türkiye ve Amerika birleşip Suriye sınırına patriot koydular ve gerilim arttı, Suriye hükümeti rahatsız oldu. Belirttiğim gibi bu sert açıklamaları duygusallıkla yapmıştır.
" diye konuştu. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com