Makdisi'nin muhaliflere destek mesajları ortaya çıktı!

Makdisi'nin muhaliflere destek mesajları ortaya çıktı!
Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın taraf değiştirdiği ve ABD’ye kaçtığı öne sürülen sözcüsü Cihad Makdisi’nin Twitter’da bir kullanıcıya gönderdiği iddia edilen mesajlar ortaya çıktı. Mesajlar Makdisi'nin taraf değiştirebileceğinin ipuçları olarak yorumlandı.

Suriyeli tanınmış muhalif aktivistlerden Rami Cerrah, yine Twitter sayfasından Temmuz ayında Makdisi’yle yaptıkları özel mesajlaşmanın ekran görüntülerini yayınladı.

Söz konusu mesajlaşma İngilizce yapılıyor ve Makdisi, Suriye’deki muhalifler hakkında sempatik ifadeler kullanıyor.

DOĞRU OLMASI MÜMKÜN

Suriye’deki medya aktivistlerini ve blog yazarlarını “Alexander Page” takma adıyla idare eden Cerrah, mesajlarda Makdisi’ye ayaklanmalara destek vermesi için baskı yapıyor.

Makdisi ise cevap olarak, “Suriye halkının kahramanca hareketlerine kör olduğumu mu düşünüyorsun? Bunun güzelliğini açık seçik görebiliyorum. Benim ve hatta birçok Suriyeli diplomatın muhalefet hareketine katılmasını engelleyen asıl sorun ‘temsilciler” diyor. Mesajlaşma bu şekilde bir süre devam ediyor.

Hem Makdisi hem de cerrah Suriye Ulusal Konseyi'ni sert bir dille eleştirdikten sonra son olarak Makdisi, “İnşallah. Bu söylediklerini dikkate alacağım. Kendine iyi bak” diyerek sohbeti sonlandırıyor.

Twitter mesajlarının gönderildiği @Makdissi hesabı gerçekten Makdisi’ye ait. Ancak mesajları yazan kişinin Suriyeli diplomat olup olmadığını belirlemek mümkün değil. Bununla birlikte Cerrah uluslararası kamuoyunda güvenilir bir haber kaynağı olarak tanınıyor ve mesajlaşmanın gerçek olma ihtimali ağır basıyor.

MAKDİSİ ABD'DE Mİ?

Son olarak İngiliz Guardian gazetesinin muhabiri Martin Chulov, Makdisi’nin ABD’ye sığındığı ve CIA’le birlikte çalıştığını öne sürmüştü. Chulov, Makdisi’nin ABD’li istihbarat yetkililerine “Suriye rejiminin iç yapısını anlamak için destek verdiğini” belirtmişti.

Bu haberden bir gün sonra Batı basınında yer alan “Esad’ın kurmayları ikiye bölündü” haberlerinin kaynağının Makdisi olabileceği de öne sürüldü. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com