Malatya'da üniversiteliler hakim önünde (VİDEO)

Malatya'da üniversiteliler hakim önünde (VİDEO)
Malatya'da örgüt üyesi oldukları iddiasıyla 8 ay önce tutuklanan 6 öğrenci bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı.
Tutuklu öğrencilerin yakınlarıyla Halk Cephesi üyeleri basın açıklaması yaparken, duruşmayı izlemek için gelen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını istedi.


 
Malatya özel yetkili 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu bulunan üniversite öğrencileri Erkin Kocaman, Ayça Kılınç, Yusuf Yılmaz, Uğur Pektaş, Sevcan Göktaş ve Kubilay Uçucu sabah erken saatlerde Malatya E Tipi Cezaevi'nden adliyeye getirildi. Sıkı güvenlik önlemleri altında tutuklu öğrenciler adliyeye girerken, dışarıda bekleyen grup sloganlar atarak arkadaşlarına destek verdi.
 
Tutuklu öğrencilerin adliye binasına girişlerinden sonra dışarıda bekleyen bir grup Halk Cephesi üyesi ve tutuklu öğrenci aileleri basın açıklaması yaparak tutuklamalara tepki gösterdi. Duruşmayı izlemek için görevlendirilen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da adliye binasına girişte yaptığı açıklamada, özel yetkili mahkemelerin kaldırılması için parti olarak çalıştıklarını ifade ederek, bu davanın takipçisi olacaklarını söyledi.(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com