Malatyaspor'da Transfer Çalışmaları

Malatyaspor'da Transfer Çalışmaları
Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e (BAL Ligi) düşen Malatyaspor, yeniden bir üst lige çıkabilmek için arayışlarını sürdürüyor.

Spor Toto 3. Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e (BAL Ligi) düşen Malatyaspor, yeniden bir üst lige çıkabilmek için arayışlarını sürdürüyor.

Kulüp Başkanı Mustafa Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık üç ay önce İstanbul'da gerçekleştirdikleri seçmelere katılan 200 futbolcu arasından 20 futbolcuyu belirlediklerini, bunları Malatya'ya getirerek, yapılacak yeni bir değerlendirme sonucunda aralarından 12 yada 13'üyle sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Takımın, yasak nedeniyle transfer yapamamasından dolayı geçen yıl BAL Ligi'ne düştüğünü belirten Korkmaz, tüm güç şartlara rağmen Malatyaspor'a yakışır bir kadro oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Üç ay önce İstanbul'da başlattığımız futbolcu seçmeleri vardı. Yaklaşık 200'e yakın futbolcu içinden, sayıyı 25-30 kişiye düşürdük. Bunların içinden, teknik heyetin raporu doğrultusunda 18-20 kişilik kadroyu 14 Ağustos'ta Malatya'ya getireceğiz. Teknik heyetin son değerlendirmesinin ardından 12 yada 13 futbolcu ile sözleşme yapacağız. İstanbul'dan getireceğimiz arkadaşımız, gelecek adına Malatyaspor için gelecek vaat eden arkadaşlardır. Önce 3. lig, sonra da üst liglerde Malatyaspor'a katkı yapacaklardır. "

Malatyaspor'un geleceği adına yeni bir adım attıklarını dile getiren Korkmaz, öncelikli olarak Galatasaray altyapısında görev almış olan Ferda Cevizci'yi teknik sorumlu olarak takımın başına getirdiklerini, Malatya'da futbolu ile kendini ispat etmiş 8 Oyuncu ile anlaştıklarını, İstanbul'dan gelecek 13 futbolcu ile de ideal kadroyu oluşturmaya çalışacaklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com