Maliki meydan okudu

Maliki meydan okudu
Irak Başbakanı Maliki, "Güvenoyunun çekilmesinin ülkeye bedeli ağır olur" dedi.
Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, Ulusal İttifak Başkanı İbrahim Caferi'yle düzenlediği basın toplantısında, "Irak Milli Meclisi'nin durumu düzelmeden kendisinin mecliste sorgulanmayacağını ve güvenoyunun çekilmeyeceğini, buna rağmen atılacak adımın ülkeye bedelinin ağır olacağını" söyledi.
 
Ülkenin birçok yerinde anayasanın çiğnendiğini ve meclisin bu duruma sessiz kaldığını söyleyen Başbakan Maliki, "İster petrol, ister sınır, ister dış ilişkiler konusunda olsun, Irak'ın birçok yerinde anayasa çiğnenirken meclis nerede? Sadece anayasaya aykırılık değil, apaçık anayasa çiğneniyor. Bunlar yapılırken amaç hükümetin işini engellemektir. Bazı milletvekilleri terör davalarıyla ilgili olmakla ve sahtekarlıkla suçlanıyor. Meclis durumunu düzeltemiyor ve kendini bu tür şahıslardan temizleyemiyor" dedi.
 
Ülkenin içinde bulunduğu siyasi krizin aşılması için önlerinde sadece 2 seçenek olduğunu ifade eden Maliki, birinci seneğin tüm sorunları diyalog yoluyla ele almak olduğunu, ikinci seçeneğin ise erken seçime gitmek olduğunu belirtti.
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com