Maliye Bakanı Şimşek, Batman'da

Maliye Bakanı Şimşek, Batmanda
"(Berkin Elvan'ın ölümü) Allah-u Teala'nın verdiği her can önemlidir. Çünkü Allah yaratmıştır. Onun için, 'oradan olması, burdan olması' diye bir ayrım söz konusu olamaz"

BATMAN (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin, "Allah-u Teala'nın verdiği her can önemlidir. Çünkü Allah yaratmıştır. Onun için, 'oradan olması, buradan olması' diye bir ayrım söz konusu olamaz" dedi.

Bakan Şimşek, Cumhuriyet Meydanı'ndaki esnafı ziyareti sırasında, cep telefonu satışı yapan esnafın sorunlarını dinledi.

Esnafın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) 1 Şubat'ta yürürlüğe giren yönetmeliğiyle taksitle cep telefonu alma döneminin sona erdiğini hatırlatması üzerine Bakan Şimşek, cep telefonlarındaki  taksitlendirmeyi kaldırmanın ithalatı azaltmaya yönelik olduğunu ifade etti.

Tespih satan seyyar satıcıdan aldığı tespihleri çevresindekilere hediye eden Şimşek, bir çay ocağında oturarak vatandaşlarla sohbet etti. 

Bakan Şimşek, bir vatandaşın, Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin sorusu üzerine, "Gençler ölmesin, analar ağlamasın diye başlatılan çözüm sürecinde 1,5 yıldır büyük mesafe katettik. Uzun bir süredir dağlarda kardeşlerimiz, gençlerimiz hiç kimse hayatını kaybetmiyor. Allah-u Teala'nın verdiği her can önemlidir. Çünkü Allah yaratmıştır. Onun için, 'oradan olması, buradan olması' diye bir ayrım söz konusu olamaz" diye konuştu.

"Köylerde, şehirlerde artık analar ağlamıyor" diyen Şimşek, şunları kaydetti:

"Siz daha iyi biliyorsunuz, 1990'lı yıllarda bu bölgede 17 bin faili meçhul vardı. Çok şükür buna son verdik. Ülkede o dönemde işkence vardı. İşkenceye biz son verdik. Bizden sadece ses çıkmıyor her konuda çok güçlü icraatları ortaya koyuyoruz. Biz bu işin istismarını yapmıyoruz. Tam aksine biz bu memleketin sorunlarını daha çok demokrasi, daha çok temel hak ve özgürlükler ve kardeşlik hukuku içerisinde çözüyoruz. Onun çabası içerisindeyiz. Bu konuda da en güçlü iradeyi Başbakanımız, hükümetimiz ortaya koymuştur. Biz ülkemizin huzur, barış ve kardeşlik içinde gelişmesini istiyoruz."

Bakan Şimşek daha sonra beraberinde AK Parti Batman eski Milletvekili Ahmet İnal ile Başbakan'ı karşılamak için Siirt'e hareket etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com