Maliye Bakanı Şimşek, Bitlis'te:

Maliye Bakanı Şimşek, Bitliste:
"30 Mart, sadece belediye başkanlığı seçimi değil, bölgemizin ve ülkemizin geleceği için bir referandumdur"

BİTLİS (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "30 Mart sadece belediye başkanlığı seçimi değil, bölgemizin ve ülkemizin geleceği için bir referandumdur" dedi.

AK Parti Bitlis İl Başkanlığı tarafından İsmail Eren Spor Kompleksinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Şimşek, vatandaşları Kürtçe selamlayarak başladığı konuşmasında, "Son dönemde Türkiye üzerinde tekrar bir siyaset mühendisliği projesi yapıldığını ve siyasi motivasyonlarla birtakım operasyonlarla karşı karşıyayız" ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerin önümüzdeki çeyrek asrın Türkiye açısından şekilleneceği bir seçim olacağını ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:

"30 Mart sıradan bir yerel seçim değil, Türkiye, Bitlis ve bölgemiz için bir dönüm noktasıdır. 30 Mart sadece belediye başkanlığı seçimi değil, bölgemizin ve ülkemizin geleceği için bir referandumdur. Bu nedenle bugün bir, beraber olmak ve birlikte çalışma günüdür. Önümüzdeki seçim için çok az bir zaman kaldı. Gözümüzü açıp kapatıncaya kadar bu süre geçecek. Önümüzdeki dönemi çok iyi değerlendirmemiz lazım. Çünkü ardından cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bu seçimler önümüzdeki çeyrek asrın Türkiye açısından şekilleneceği bir seçim olacak. O nedenle çalışmalarımızı daha da artırmamız gerekiyor. Bu Bitlis'in geleceği, bölgedeki huzurun, birliğimiz ve beraberliğimiz açısından çok önemli."

- "Çözüm sürecinin başarısı için mahalli seçim önemli"

Şu anda Bitlis'e çok büyük destek verdiklerini, çözüm süreciyle birlikte teşviklerin çok hızlı bir şekilde vatandaşa yansıyacağını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar doğu ve güneydoğuda 35-40 bin can kaybına neden olan, ülkemizin kimisine göre 350 milyar dolar kimisine göre 1 trilyon dolara mal olan ve enerjimizi alan bir meseleyi çözmek için Başbakanımız çok güçlü bir irade ortaya koymuştur. Çözüm sürecinin başarısı için bu mahalli seçim çok önemlidir. Bu mahalli seçimde ortaya çıkacak güçlü bir irade cumhurbaşkanlığı seçimine de yansıyacak. Cumhurbaşkanlığına yansıyacak bu irade çözüm sürecinin de ön koşuludur." 

- "17 Aralık sürecinden sonra bu seçim çok daha önemli"

17 Aralık'ta yapılan operasyonların hedefinin milli irade ve AK Parti olduğunu vurgulayan Şimşek, "Her seçim önemli. Ama 17 Aralık sürecinden sonra bu seçimler çok daha önemli. Bu siyasi operasyonun hedefi milli irade ve AK Parti'dir. Daha çok çalışmamız lazım" dedi.

30 Mart'a kadar AK Partililerin ve bu partiye gönül verenlerin uyumaması ve her kapıyı çalması gerektiğini bildiren Şimşek, bu seçimin önemi hakkında herkesin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

AK Parti hükümetlerinin eğitimi önceliklendirdiğini ve Türkiye'de toplanan bütün vergilerin neredeyse 4'te birini eğitime ve bir o kadarını sağlığa aktardıklarını kaydeden Şimşek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Her şey millet için. Daima ve millet diyoruz. Çünkü halka hizmet Hak'ka hizmettir. Sizlerin desteği ve çalışması olmadan bu ülke böyle gitmez. 11 yıl önce bu ülke uçurumun ucundaydı ve neredeyse iflas etmişti. 2002 yılında Türkiye'nin vergi gelirlerinin yüzde 86'sı faize gidiyordu. Yani Türkiye'de 100 lira vergi toplanıyordu, bunun 86 lirası faize gidiyordu. Sağlık, eğitim, yol, sosyal yardım ve hizmet için para kalmıyordu. O günün bütçesi, faiz bütçesiydi. Fakat biz bunu hizmet bütçesine dönüştürdük. Daha büyük hedeflerimiz var. Bunun için milletin desteğine ihtiyacımız var. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirip, kenetlenmemiz lazım. Bu ülkenin dört bir tarafında yapılan hizmetlerde sizin katkınız var. Son 11 yılda Türkiye, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle Avrupa ile arayı kapattı."

Bakan Şimşek, konuşmasının ardından kürsüye çıkan Bitlis merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarıyla halkı selamladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com