Maliyecilerden vergi mükelleflerine hediye

Maliyecilerden vergi mükelleflerine hediye
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Vergi Haftası kapsamında alışveriş merkezlerine bilgilendirici stantlar kurulurken, vergi mükelleflerine ise hediye kitleri takdim edildi.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Vergi Haftası kapsamında alışveriş merkezlerine bilgilendirici stantlar kurulurken, vergi mükelleflerine ise hediye kitleri takdim edildi.
Bozüyük Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Halil Ateş ve beraberindekiler, ilçede bulunan alışveriş merkezlerine kurulan vergiyle alakalı stantları ziyaret ederek vatandaşları bilgilendirirken, ilçede 4 ayrı meslek branşlarında faaliyetlerini yürüten 12 vergi mükellefine hediye kiti verdi.
Ateş, Vergi Haftası'nın bu yıl 2'ncüsünü kutladıklarını belirterek, "1990 yılından bu yana geleneksel olarak kutlanmakta olan vergi haftamızın bu yıl 23'ncüsünü kutluyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığımız, vergi haftasına son derce önem veriyor. Vergi haftasının kutlanmasının temel amacı, insanlar üzerinde vergi bilincini oluşturulması ve daha adil bir vergi düzeninin sağlanmasıdır. Vergi sıralamasında üst sıralarda olan vergi uyumunu iyi sağlayan mükelleflerimize de Gelir İdaresi Başkanlığımız tarafından hazırlanan hediye kitleri takdim ettik. Bu hediyeleri her meslek grubundan 3'er adet olmak üzere 12 mükelleflerimize dağıttık. Hediyeleri takdim ettiğimiz sırada da mükelleflerimizle fikir alışverişinde bulunduk" dedi.
Ateş, açtıkları statlarda vatandaşa vergi ödevlerini nasıl yapacakları konusunda bilgilendirmelerde bulunduklarını anlatarak, "Kira geliri elde edenlerle alakalı olarak 60 yaşını aşan mükelleflerimizin, vergi dairesine gelemeyecek olan veya bu faaliyeti sürdüremeyecek olanların vergi dairelerini aramaları konusunda uyarıyoruz. Vergi dairesi personellerimiz bu şahısların ikametlerine giderek işlemlerini yapacaklardır. Bu konuda kendilerine yardımcı olacağız. Açtığımız statlarımızda da vatandaşlara bu konuları anlatıyoruz ve vergi ödevlerini nasıl yapacaklarını konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com