Maliye'de '17 Aralık Tasfiyeleri' Devam Ediyor

Maliye'de '17 Aralık Tasfiyeleri' Devam Ediyor
Maliye Bakanlığı'nda 17 Aralık Rüşve ve Yolsuzluk Operasyonu'nun artçı sarsıntıları devam ediyor.

Maliye Bakanlığı'nda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile başlayan görevden alma ve yer değiştirmelerin ardından son olarak Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci görevinden alındı.

Kilci'nin yerine Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetimi Standartları Kurumu Başkanlığı görevinde bulunun Seyit Ahmet Baş'ın getirileceği öğrenildi. Gelir Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı'na ise sürpriz bir şekilde Maliye Bakanı Şimşek'in IMF'den transfer ettiği danışmanı Burcu Aydın getirildi.

Maliye Bakanlığı'nda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile başlayan görevden alma ve yer değiştirmelerin ardından son olarak Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci görevinden alındı. Gelir Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı'na ise sürpriz bir şekilde Maliye Bakanı Şimşek'in IMF'den transfer ettiği danışmanı Burcu Aydın getirildi.

17 Aralık Operasyonu sonrasında görevden almaların en fazla yaşandığı bakanlıklar listesinde ilk üçte yer alan Maliye Bakanlığı'nda son olarak Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci görevden alındı. Ancak 5 yıldır başkanlık görevini yürüten Kilci'nin 'paralel' gerekçesiyle değil, 'kan değişimi, dinamizm' amacıyla görevden alındığı belirtildi. Kan değişimi amaçlı görevden almaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği ifade edildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com