Maliye’de görevden alma ve atama telaşı!

Maliye’de görevden alma ve atama telaşı!
Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası Devlet Kurumları’nda görevden almalar ve yer değişiklikleri olanca hızıyla devam ediyor

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası Devlet Kurumları’nda görevden almalar ve yer değişiklikleri olanca hızıyla devam ediyor.

Başbakan Erdoğan’ın yargıya ve polise müdahale ederek operasyonları örtbas etme çabası sonucu birçok devlet memuru, yargı üyesi, polis müdürleri ve polisler ile başlayan atamalar, görev yeri değişiklikleri, dosyalardan el çektirmelerin devamında bu defa da Maliye Bakanlığı’ndaki personeller hedefe alındı.

Maliye Bakanlığı’nda boş bulunan Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığı’na Gelir İdaresi Daire Başkanı Rıza Çelen atandı. Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Mustafa Güneş bakanlık müşavirliğine alınırken, bu suretle boşalacak Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığına Vergi Başmüfettişi Semi Okumuş getirildi.

Maliye Bakanlığı’na ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Gelir İdaresi Daire Başkanı İsmail Tekkoyun bakanlık müşavirliğine atanırken, bu suretle boşalacak Gelir İdaresi Daire Başkanlığına Gelir İdaresi Grup Başkanı Zekayi Çenge getirildi.

AKP Hükümeti safları sıklaştırma çabasında tayin, atama ve görevden olmalara tam sürat devam ediyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com