Maltepe mahallesinde ihmal!..

Maltepe mahallesinde ihmal!..
Kütahya'nın Maltepe Mahallesinde bulunan içme suyu deposunun etrafında bulunan çöp ve hayvan atıkları tepkilere neden oldu. Mahalleli içme suyu deposu etrafında bulunan çöp ve hayvan atıklarının biran önce yetkililer tarafından temizlenmesini ve gerekli

Kütahya'nın Maltepe Mahallesinde bulunan içme suyu deposunun etrafında bulunan çöp ve hayvan atıkları tepkilere neden oldu. Mahalleli içme suyu deposu etrafında bulunan çöp ve hayvan atıklarının biran önce yetkililer tarafından temizlenmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını istiyor.
Maltepe Mahallesi Topkaya Caddesi yanında bulunan su deposu Kütahyanın su ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamakta yalnız deponun yanındaki sokakta çöp yığınları mahalleli tarafından tepki ile karşılanıyor.
Mahalleli tepkisini şöyle dile getirdi:
“Biz bu su deposundan faydalanıyoruz. İçitiğimiz suyun içinde neler olabileceğini etrafındaki bu hayvan atıklarından ve çöp kalıntılarından anlayabiliyoruz. Yetkililere gereken durumu birkaç kez söylememize rağmen bize yardımcı olan olmadı. Ve su deposunun hemen yanındaki pislikler giderek artmaya başlıyor. Bu durum bizi korkutuyor çünkü biz bu su deposundaki suyu kullanıyoruz. Aynı zamanda Kütahya'nın birçok mahallesinede bu su deposundan su ihtiyacı karşılanıyor. Su deposundan faydalan herkes bu pisliklerden dolayı risk altında olabilir. Suya hayvan atıklarından dolayı mikrop bulaşırsa bizim çocuklarımızında hasta olma riski çok fazla olur. Bunun hesabını o zaman bize kim verecek.”
Su deposunun yanında bazı evlerde büyükbaş hayvanların beslendiğini vurgulayan mahalleli, ayrıca hayvanların yaydığı kokudan da herkesin rahatsız olduğunu aynı zamanda Maltepe Cami'nden namaz kılan cemaatin kokudan rahatsız olduğuna dile getirdiler.
Mahalle sakinlerinin defalarca şikayet etmesine karşın hayvan besleyen kişilere herhangi bir yaptırımın yapılmadığı da ifade edildi. Aynı zamanda su deposunun yanında ki çöplerin gidrek arttığıda vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com