Maltepe, Okmeydanı ve Vefa'ya Yatırım Vaadi

Maltepe, Okmeydanı ve Vefa'ya Yatırım Vaadi
Maltepe, Okmeydanı ve Vefa mahallelerinde kreş, kadınlara yönelik kurs binası, mahalle fırını, bilgi kültür evi ve çok amaçlı salon bulunacak tesisler inşa edilme sözü verildi.

Maltepe, Okmeydanı ve Vefa mahallelerinde kreş, kadınlara yönelik kurs binası, mahalle fırını, bilgi kültür evi ve çok amaçlı salon bulunacak tesisler inşa edilme sözü verildi.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Maltepe Mahallesi'ne düzenlediği ziyarette yaptığı konuşmada, buradaki Maltepe Camisinin üst bölümünde yer alan parkta çocuk parkı ve yeşil alanı koruyarak, geri kalan kısımda kreş, bilgi kültür evi, kadınlar için kurs binası, çok amaçlı salon ve mahalle fırını inşa edeceklerini söyledi.
Maltepe Mahallesi sakinlerini ziyaret eden Başkan İça, burada yaptığı konuşmada, 'Maltepe Caminin üst kısmında park alanımız bulunmaktadır. Yaklaşık bin 500 ile 2 bin dönüm civarında bir yerdir. Burada çocuk parkımızı ve yeşil alanımızı aynen muhafaza ediyoruz. Geri kalan kısımda ise, mahalle kreşi, bilgi kültür evi, kadınlarımız için kurs yerleri, mahalle fırınının bulanacağı bir projeyi burada gerçekleştirmek istiyoruz.Bunun dışında çok amaçlı bir salon yapılacaktır. Seminerlerin, toplantıların, organizasyonların yapılacağı bu mekan 200 kişilik olacaktır.Bu sosyal projesinin amacı; Mahallelerde ekonomik durumu iyi olmayan ve bir yerde çalıştıkları için çocuklarını baktıracak yer bulamayan kadınlarımız, çocuklarını buraya bırakabileceklerdir. Durumları iyi değilse hiç ücret alınmadan, iyi durumda olanlar içinde cüzi miktarda katılım payı alınması planlanmaktadır. Kadınlarımız çocuklarını buraya bırakarak hem ekonomik özgürlüğü olmuş olacak, hem de ev ekonomisi için çalışma imkânı bulmuş olacaklardır. Ayrıca, evinde bilgisayarı olmayan çocuklarımızın, kötü alışkanlıklara yönelmesini önlemek adına hiç ücret almadan kullanabilecekleri bilgisayarların olacağı bir yer olacaktır. Burada, kütüphane, bilgisayar ve eğitmenler bulunacaktır.
Projenin 2010 yılında; Maltepe Mahallesi, Okmeydanı Mahallesi ve Vefa Mahallesi olmak üzere 3 mahallede gerçekleştirileceğini belirten İça, projeler hakkında mahalle sakinlerinin fikirlerini de alacaklarını vurguladı.
Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Nejat Özturan ve Halil Toklu, Maltepe, Saray, Mecidiye ve Müderris mahallelerinin muhtarları hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com