Manchester'ı karşılamaya gittiler, arbede çıktı

Manchester'ı karşılamaya gittiler, arbede çıktı
Galatasaray'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yarın evinde ağırlayacağı Manchester United'ı karşılamak üzere havalimanına giden Sarı-kırmızılı taraftarlar, emniyet güçleri ile gerginlik yaşadı.

Manchester United'ın İstanbul Atatürk Havalimanı'na indiği haberini alan 200 kadar Sarı-kırmızılı taraftar, İngiliz ekibe gözdağı vermek için havalimanı girişinde toplandı.

Ellerindeki Galatasaray bayrakları ve meşalelerle İngiliz ekibin havalimanından çıkışını bekleyen taraftarlar, bu sırada maytap patlatınca emniyet güçleri müdahalede bulundu. Emniyet güçleri ve taraftarlar arasında yaşanan arbede sonrası havalimanı girişindeki cam kırıldı.

Olayların yatışmaması üzerine polisin biber gazı kullandığı da görüldü. Bu sırada taraftarların havalimanına geldiği bilgisini alarak havalimanına gelen Galatasaraylı yönetici Abdürrahim Albayrak, taraftarları yatıştırmaya çalıştı. Önce polislerle konuşan Albayrak, daha sonra taraftarları sükunete davet etti. Albayrak'ın bu girişiminin ardından yaşanan gerginlik tatlıya bağlandı.

Öte yandan yaşanan bu olayların ardından havalimanındaki emniyet görevlilerinin, İngiliz ekibi tedbir amaçlı olarak normal çıkış yerine, başka bir kapıdan havalimanından çıkartacağı öğrenildi. Bu kararın, Manchester United kafilesi ile Sarı-kırmızılı taraftarların karşı karşıya gelmemesi için alındığı ifade edildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com