Manço ailesinden Belediye Başkanına teşekkür rozeti!

Manço ailesinden Belediye Başkanına teşekkür rozeti!
Barış Manço'nun kız kardeşi inci Manço, bandırma belediye başkanı Sedat Pakel’e barış Manço Derneği'nin gümüş rozetini taktı

Merhum Sanatçı Barış Manço'nun kız kardeşi İnci Manço İlbay, Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel'e, Barış Manço anısına düzenlediği etkinlikler dolayısıyla derneklerinin rozetini taktı.

Genel Merkezi Ankara'da olan Barış Manço 7'den 77'ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği'nin Genel Başkanı ve Barış Manço'nun kız kardeşi İnci Manço İlbay ve Barış Manço'nun kuzeni Önen Yüzbaşıgil, Barış Manço'nun müzisyen arkadaşı Mehmet Mısır, Ozan-Yazar Semih Çelik ve Barış Manço Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Gökhan Karaduman; Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel'i ziyaret etti. Heyet, Barış Manço'yu anma etkinlikleri düzenleyen Pekel'e teşekkür etti.

Konuklar, daha sonra Bandırma Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde açılan Barış Manço fotoğraf sergisini gezdi. Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel'in her yıl Barış Manço'yu anma etkinlikleri düzenlediğini belirten İnci Manço, derneklerinin gümüş rozetini Başkan Pekel'in yakasına taktı.

Konuklarına teşekkür eden Bandırma Belediye Başkanı Pekel, "Rahmetli Barış Manço, Bandırma Belediyesi'nin kültür sanat festivallerine gelip muhteşem, unutulmaz konserler vermişti. Türkiye'nin ve dünyanın en sevilen sanat adamı, 7'den 77'ye herkesin sevgilisi Manço'yu 31 Ocak 1999'da kalp krizi sonrası kaybettik. 41 yıllık sanat yaşamında 300 kadar ödül kazandı, 150 ülke gezip 500 bin kilometre yol kat etti. Sadece 1996 yılında 300 kez ekrana çıkarak yaptığı programlarla rekor kırdı. Kendisini rahmetle anıyoruz "dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com