Manga Sahipsiz Hayvanların Sesi Oluyor

Manga Sahipsiz Hayvanların Sesi Oluyor
PETA'nın Türk Süper Starlarıyla birlikte yeni kampanyası..

Türk Rock Grubu maNga, PETA'nın (People for the Ethical Treatment of Animals) yeni ilan kampanyasıyla, Türkiye'deki sahipsiz hayvanların sesini duyuruyor. 'Satın Alma, Evlat Edin' adlı kampanyayla maNga, Türkiye sokaklarında sefalet içinde yaşam savaşı veren yüzbinlerce kedi ve köpeğe dikkatleri çekmek istiyor.

Hayvanları barınaklardan alın

Binlerce kedi ve köpek barınaklarda tamamen sefil durumda umutsuz bir biçimde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Sahiplendirilme olanakları ise hemen hemen hiç yok kadar az. maNga grup üyeleri; 'Hayvan sefaletine tek çözüm, onları kısırlaştırmaktır. Hayranlarımızdan ricamız; kesinlikle üreticiden, petshoplardan ya da hayvan pazarlarından kedi ya da köpek satın almayın. Barınaklardan ya da hayvan koruma kuruluşlarından sahiplenin' şeklinde çağrıda bulunuyorlar. maNga, PETA röportajında 'Bugün, sefalet içinde yaşayan sayısız kedi köpek varken, üretimle bu sefalet körüklenmektedir. Bu çıkmazlık çemberini kırmamız gerekli' demektedir.

Ferman Akgül: Hayvanlara yardım eli uzatmalıyız

Grubun solisti Ferman Akgül; 'Sefalet içinde yaşayan bu hayvanlara yardım elini uzatmamız gerekli' derken, gitarist Yağmur Sarıgül; 'Artık insanın en sadık dostuna karşı duygulu davranmanın zamanı çoktan gelmiş ve geçmekte' demektedir. PETA ve Türk hayvan dostları yıllardır, sahipsiz hayvan popülasyonunun dizginlenmesi için insanı bir metot olan Neuter & Release'in (kısırlaştır-aşıla-alışık olduğu ortama geri bırak) uygulanması için mücadele etmektedirler. Bu yöntemin uygulanmasında hayvanlar, incitilmeden yakalanıp, kısırlaştırılmakta, aşıları yapılarak alındıkları yerlere salıverilmekte ve böylece üremeleri engellenmiş olmaktadır. Bilimsel olarak defalarca denenip ispatlanmış olan bu metot, sahipsiz hayvan nüfusunun indirgenmesinde kalıcı olarak başarı sağlayacak yegane metottur. Bunun yanı sıra kısırlaştırılıp salıverilen hayvanlara mama ve su ikmali de sağlanmalıdır. PETA'nın belirttiği üzere, üretilerek Petshop vs. gibi yerlerde, kedi köpek satışının derhal durdurulması gerekir. PETA, hayvanseverlere, üretici, petshop, hayvan pazarı gibi yerlerden asla kedi köpek satın almamaları çağrısında bulunuyor. PETA ayrıca, hayvan sefaletini önlemek için de hayvanlarınızı lütfen kısırlaştırınız çağrısında bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com