Manisa Büyükşehir oldu

Manisa Büyükşehir oldu
13 ilin Büyükşehir olmasına ilişkin kanun tasarısının Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte büyükşehir olan Manisa’da iki yeni ilçe kuruldu.

Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Şehzadeler ilçesine 33 mahalle ile 32 belediye ve köy bağlanırken, Yunusemre ilçesine ise 24 mahalle ve 65 belediye ile köy bağlandı.

Manisa Belediyesi’ne bağlı Anafartalar, 2. Anafartalar, Adakale, Adnan Menderes, Ahmet Bedevi, Akıncılar, Akpınar, Alaybey, Arda, Bayındırlık, Çarşı, Dere, Dilşikar, Dinçer, Ege, Gediz, Göktaşlı, İbrahimçelebi, İshakçelebi, Kazım Karabekir, Kocatepe, Kuşlubahçe, Mimarsinan, Nişancıpaşa, Nurlupınar, Peker, Sakarya, Saruhan, Şehitler, Tunca, Turgut Özal, Utku ve Yarhasanlar olmak üzere 33 mahalle ile Aşağıçobanisa Belediyesi, Hacıhaliller Belediyesi, Hamzabeyli Belediyesi, Karaağaçlı Belediyesi, Karaoğlanlı Belediyesi, Sancaklıbozköy Belediyesi, Sancaklıiğdecik Belediyesi, Selimşahlar Belediyesi, Yeniköy Belediyesi, Ayvacık, Belenyenice, Çamköy, Çavuşoğlu, Çınarlıkuyu, Üçpınar, Güzelköy, Halıtlı, Kağan, Kalemli, Karayenice, Kırançiftlik, Sancaklıçeşmebaşı, Sancaklıkayadibi, Sancaklıuzunçınar, Sarıalan, Tekeliler, Tepecik, Tilkisüleymaniye, Veziroğlu, Yenimahmudiye, Yeniharmandalı, Yeşilköy ve Yukarıçobanisa adlı belediye ve köyler Şehzadeler ilçesine bağlandı.

Yunus Emre ilçesine ise Manisa Belediyesi’ne bağlı 50. Yıl, 75. Yıl, Akmescit, Atatürk, Ayni Ali, Barbaros, Cumhuriyet, Fatih, Güzelyurt, Hafsa Sultan, Kaynak, Keçiliköy, Kuyualan, Lalapaşa, Laleli, Mareşal Fevzi Çakmak, Merkez Efendi, Mesir, Mutlu, Spil, Tevfikiye, Topçuasım, Uncubozköy, Yeni Mahalle olmak üzere 24 mahalle ile, Muradiye Belediyesi, Üçpınar Belediyesi, Yağcılar Belediyesi, Akçaköy, Akgedik, Asmacık, Avdal, Bağyolu,Beydere, Bostanlar, Büyüksümbüller , Çamlıca , Davutlar, Dazyurt, Demirci, Durasıllı, Düzlen, Emlakdere, Evrenos, Gökbel, Gökçeler, Gülbahçe, Gürle, İlyasçılar, Kale, Karaahmetli, Karaali, Karahüseyinli, Karakılıçlı, Karakoca, Karaveliler, Karayağcıhacılar, Kayapınar, Kışla, Kocakoru, Koruköy, Kozaklar, Küçükbelen, Küçüksümbüller, Maldan, Mollasüleymanlı, Muhlis, Ortaköy, Osmanlıca, Otmanlar, Örencik, Örselli, Pelitalan, Pınarköy, Recepli, Sakallı, Sarıahmetli, Sarınasuhlar, Sarma, Siyekli, Sümbütepe, Süngüllü, Şamar, Turgutalp, Türkmen, Uzunburun, Uzunlar, Yaylaköy, Yuntdağköseler ve Yuntdağyenice olmak üzere 65 belediye ve köy bağlandı. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com