Manisa Çöplüğünde Yangın! /VİDEO

Manisa Çöplüğünde Yangın! /VİDEO
Manisa Belediyesi'ne ait olan ve iki yıl önce de yanan Manisa Çöplüğü'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Manisa Belediyesi'ne ait olan ve iki yıl önce de yanan Manisa Çöplüğü'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Ekipler, yangının Spil Dağı'ndaki Ormana sıçramaması için yoğun çaba sarfediyor.

Manisa Turgutlu Karayolu Kırtık Mevkisi'ndeki Belediyeye ait çöplükte, bugün saat 00. 30 sıralarında, yangın çıktı. Spil dağının alt kısmında yer alan çöplüğün doğu kısmında alevlerin yükseldiğini gören görevliler durumu Manisa İtfaiyesi'ne bildirdi. Kısa sürede tüm çöplüğü etkisi altına alan yangına Manisa Orman yangın ekibinden 6 arazöz ve bir yer ekibi, Manisa Belediyesi'nden de yaklaşık 17 itfaiye ile 40 kişilik grup müdahale etti.

Manisa İtfaiye Müdürü Ali Gül, çöplüğün yaklaşık iki yıl önce de yandığını ve metan gazı birikiminden eniden alev aldığını belirterek "Bu sefer en büyük yangını yaşıyoruz. Bir yandan da yangının Spil dağındaki Ormana geçmemesi için çalışıyoruz. Bu yangının soğutulması bir iki gün alır" dedi.

Alevler tüm gece boyunca Manisa'yı aydınlatırken ekiplerin yangının Spil Dağı'ndaki ormanlık alana sıçramaması için yoğun çaba sarfettiği bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com