MANİSA İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

MANİSA İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI
MANİSA İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

MANİSA - Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu birbirlerini tanımak ve kaynaşmak amacıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.
Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Bülent Koşmaz, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, MTSO Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ömre Yılmaz, ilçe oda ve borsa başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ömre Yılmaz, ”Genç Girişimciler Kurulu Manisa'da 2009 yılında faaliyete geçmiştir. 30 kişilik bir üye ile başladık. 2012’ye geldiğimizde bu sayımızda artış oldu. Buda Türkiye genelinde 10 bin 500, il genelinde 300 civarında. Bu sayı artışının hepimiz için önemli artıları var. Burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanlarının güvenleri ön plana çıkmıştır. Buradan hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bu toplanıyı bugün yamamızın nedeni, işlerimizin yoğunluğundan dolayı yan yana gelemiyoruz. Bizlerde bu şekilde bir tanışma toplantısı düzenledik. Bir kitapcık hazırladık. Bu kitapcıkta kimin nerde ne iş yaptığı, telefon numaraları var. Bütün iş arkadaşlarımızın birbirlerine daha kolay ulaşabilsinler diye çıkardık bu kitapcığı. Her ilde yapılanmamız olacak. Baktığımız zaman genç girişimciler olarak şu an yakın arkadaş olduk. Bizimde amacımız bu zaten. Üniversiteden de üyelerimize katılanlar var. Herkese burada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. “dedi.
"GENÇLİK GELECEKTEDİR"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde Genç Girişimciler Kurulu diye bir örgütlenme olduğunu hatırlatan Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ise, “Genç girişimciliği ilk önce eski bir genç grişimci kurulu üyesi olarak burada Ankara da arkadaşlarımızla, sizle birlik ve beraberlik içinde Ankara'da beraber olduk. Çoğumuzda bugünkü beraberliğimiz ile sizlerle ticari hayat atıldık. Birlik ve beraberlik çok önemli noktalardan birtanesi. Türkiye’miz büyüyor. Türkiye büyürken de Türkiye’nin 2023 hedefinin yakalamasındaki en önemli faktörlerden birisi genç girişimcilerin sayısının artırılması olacağına inanıyoruz. Kendi işini kurma konusunda Türkiye birinci konumdadır. Gençlik gelecektir ve gelecekte genç girişimcilerinin elinde şekilleneceğine inanıyoruz. “ dedi.
"SEKTÖRÜN YAPISINA YENİ İCATLAR GETİRİN"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetim birliği olarak, ülkede özel sektörü büyütmek, geliştirmek ve böylece hem istihdamı arttırmak, hem de yapısal ekonomik kalkınmaya destek olmak için bir çok farklı çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, ”Bu çalışmalar neticesinde ülkemizin istihdamı incelerken gördük ki gençlerimiz arasında işsizlik çok ciddi boyutlarda. Her 4 kardeşimizden birisi işsiz. Öte yandan genç bir nüfusa ve Avrupa ortalamalarının üstünde bir nüfus artışına sahibiz. Bu büyüme oranlarında bu kadar kardeşimize iş sağlamanın imkanı maalesef yoktu. O zaman yapacak şey belliydi. Ülkemizin yarınları olan genç beyinlerimizin, genç kardeşlerimizin iş dünyasına katılımını arttırmalıydık. Başarılı olanları rol haline getirerek köşesinde oturanları cesaretlendirmeliydik. İşte bu hareketle 2009 yılında Genel Başkanımız sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun geniş vizyonu hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin her bölgesini genç ve kadın girişimcilikle tanıştırmak için çalışmalar başlattık. İlk etapta bin 575 genç girişimci oluşturuldu. Ve şimdi bu kontenjan 10 bin 500 kişiye çıkardık. Bu arada şunu söyliyeyim, bu başarı da siz yönetim kurulu başkanlarımıza ait. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde örgütlenmiş olan Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu, illerimizdeki tüm oda ve borsalarımızdan meclis üyeleri kadar genç girişimcinin katılımıyla oluşturulmuş bir istişare kuruludur. Kurulumuz faaliyetlerini Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde yürütülmektedir. İlimizdeki bu kültürü diğer gençlere de yaymaktır amacımız. Öncelikle içinde bulunduğunuz yada yatırım yapmayı düşündüğünüz sektörü her yönü inceleyin. İnterneti mutlaka işiniz için kullanın. Sektörün yapısına yeni icatlar getirin. Öyle size her olmaz diyeni de dinlemeyin. Sektörün yapısını tespit ettikten sonra kendinize mutlaka bir stratejik plan geliştirin. Vizyonunuzu geniş tutun ki potansiyel girişim alanlarında ki fırsatları başkalarına oranla daha iyi öngörebilirsiniz. Çalışmaktan hiç yorulmayın.” diye konuştu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com