Manisa Müftüsü: Kredi kartıyla kurban kesilebilir

Manisa Müftüsü: Kredi kartıyla kurban kesilebilir
MANİSA İl Müftüsü Sinan Cihan, Kurban Bayramı öncesinde yaptığı açıklamada kredi kartıyla kurbanalınabileceğini söyledi.

MANİSA İl Müftüsü Sinan Cihan, Kurban Bayramı öncesinde yaptığı açıklamada kredi kartıyla kurbanalınabileceğini söyledi. Müftü Cihan, ancak "kredi taksitlerinin faize düşürmeden zamanında ödenmesi gerektiği" uyarısında bulundu.

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, kredi kartıyla alışverişin artık hayatın bir parçası haline geldiğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Kredi kartı ile kurbanlık alınabilir. Eğer siz kurban alımı ile ödemelerinizi zamanında yapmazsanız, taksitlerinizi zamanında ödemezseniz, o zaman ilgili mercie faiz ödemeniz lazım. Dolayısıyla kurban ibadetini yerine getireyim derken, faizli bir kurban alışverişi ile kurban kesmiş olursunuz. Böyle bir mahsur oluşturmamak için taksitleri zamanında ödemek lazım. Taksitleri zamanında ödersek herhangi bir mahsuru yoktur. Kredi kartı ile aldığımız kurbanı "bismillah" deyip keseriz."

Müftü Cihan, kurban derisinin de ibadetin bir parçası olduğunu hatırlatarak hayır için kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Manisa Müftüsü: Kredi kartıyla kurban kesilebilir

Manisa Müftüsü: Kredi kartıyla kurban kesilebilir

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com