Manisa tarım fuarı katılımcılara belge

Manisa tarım fuarı katılımcılara belge
Bu yıl 6.’sı düzenlenen Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılan 102 firmaya katılım belgesi verildi.

6. kez üreticilerle, tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaları buluşturan Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, on binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Traktör firmalarının fuara getirdiği modellerin neredeyse tamamı satıldı. Tarım iş makineleri ve diğer ürünlerde de satış rakamları firmaları memnun etti.

Bir çok marka temsilcisi önemli iş bağlantıları kurdu.

Manisa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine geçtiğimiz aylarda atanan Hasan Çebi, fuar öncesinde ilgili tüm kurum ve kuruluşlara ziyarette bulunarak katılmaları için davet etti. Fuarın Manisa tarım ve hayvancılık sektörünün gelişimi açısından hayati önem taşıdığını kaydeden Çebi, fuar boyunca tüm firma temsilcileri ve üreticilerle de yakından ilgilendi.

İLÇELERDEN OTOBÜSLER KALDIRILDI

Bu yıl İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, fuara üreticilerin taşınması amacıyla parasal destek verilmesini sağladı. Böylece üreticilerin bir bölümü İGM’nin desteğiyle 4 gün boyunca ilçelerden kalkan otobüslerle Manisa’ya gelerek fuarı gezme imkanı buldu. Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman ve Meclis Başkanı Mustafa Kaçire ise bu yıl fuara katılımın yüksek olması için yoğun çaba sarfettiler. SNS Fuarcılık ile yapılan organizasyon kapsamında üreticiler 4 gün boyunca Manisa’ya taşındı. Toplam 60 otobüs kaldırıldı.

Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap da, Sarunlı bölgesini üstlenerek, üreticilerin fuara taşınmasını sağladı. Özkasap, açılışta da hazır bulundu. Manisa Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Mühendisleri Odası da fuara katkı sağlayan kuruluşlar arasında yer aldılar. Vali Halil İbrahim Daşöz ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün fuarın açılışına bizzat katılarak, destek verdiler.

 FİRMALARA KATILIM BELGESİ
 
Fuarın son gününde firmalara sertifikalar dağıtıldı. AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AKP İl Başkanı Murat Baybatur, Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ve partililer fuarı ziyaret ettiler. Tarım İl Müdürü Hasan Çebi de bu sırada katılım belgelerini dağıttı. Fuarı gezen Selçuk Özdağ, firma temsilcilerine katılımların dolayı teşekkür ederek, bazı firmalara katımım belgelerini verdi. Selçuk Özdağ, bir tarım şehri olan Manisa için bu fuarın çok önemli bir şans olduğunu dile getirdi. Özdağ, fuar çıkışında üreticilerin sorunlarını da dinledi. (VİK)

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com