Manisa'da alternatif kutlamada bin kişi yürüdü

Manisa'da alternatif kutlamada bin kişi yürüdü
Manisa'da alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesinde, yaklaşık bin kişilik yürüyüş yapıldı.

Manisa'da alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesinde, siyasi partiler, dernekler ve sivil toplum örgütleri üyelerinin katıldığı yaklaşık bin kişilik yürüyüş yapıldı. CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, yürüyüş sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada hükümete tepki gösterdi.

Yürüyüş Manisa 19 Mayıs Stadyumu önünden başladı. Yürüyüşe CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP Manisa milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz de katıldı. Yürüyüşe katılanlar AKP Manisa İl Teşkilatı'nın bulunduğu Sultan Mustafa Vakıf İşhanı önünde mola verdi. Çevik kuvvet ekipleri güvenlik önlemi alarak, hana giriş ve çıkışları yasakladı. Burada çeşitli sloganlar atan grup Doğu Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Manisalılar, evlerinin balkonlardan alkışlayarak yüşüyüşçülere destek verdi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik Anıtı'na çelenkler konuldu. Hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yürüyüşe katılanlar kendilerine daha önceden dağıtılan ve üzerinde ay yıldız bulunan balonları gökyüzüne bıraktı.

CUMHURİYET TEHDİT ALTINDA

Eğitim-İş Manisa Şube Başkanı Nejdet İnce yaptığı konuşmada, Türkiye'de cumhuriyet bayramlarının kutlanmasının artık suç haline geldiğini dile getirdi. İnce, "Bazı suçlar seve seve işlenir. Biz de suç işliyoruz. Çünkü cumhuriyetin öneminin bilincindeyiz. Ülke bütünlüğü ve cumhuriyetimiz hiç olmadığı kadar tehdit altında. Bugün demokrasiyi amaç değil, kendini ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören Ak Parti zihniyeti işbaşındadır" dedi. Yürüyüş yapanlar daha sonra olaysız dağıldı.

MUVAFFAK OLAMAYACAKLAR

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum gazetecilere yaptığı açıklamada "Ankara'da cumhuriyeti yok etmek isteyenlerin yaptıklarını görün. Eskiden biz onlara başka şeyler söylüyorduk, bugün maalesef başbakan diyoruz, içişleri bakanı diyoruz. Bu cumhuriyeti yıkmak isteyenler, adı ister başbakan, ister Cumhurbaşkanı olsun muvaffak olamayacaklar. Türkiye'de birileri oyunlarını oynayamayacak" diye konuştu.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com