Manisa'da korkutan yangın!

Manisa'da korkutan yangın!
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa şehir çöplüğünde çıkan yangınla ilgili, ”Sözün bittiği yerdeyiz maalesef” dedi.
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgut Özal Mahallesi üst kısmında bulunan Manisa Belediyesi Katı Atık Depone Alanı’nda metan gazı sıkışması sonucu çıkan yangınla ilgili bölgede inceleme yaptı.
 
Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, ”Sözün bittiği yerdeyiz maalesef. Manisa’nın yıllardır kanayan yarası, acı bir gerçek, Manisa’nın ayıbı. 
Amacımız, başlattığımız süreci hızlandırarak bir an önce Manisa’ya yakışan bir çöp sahası kazandırmak. Maalesef yine gazın birikiminde kaynaklanan bir yangın. Rüzgarın pozisyonu sebebiyle dumanın bütün şehre sıkıntısı var. Bütün duman kentin içerisinde” dedi.
 
Çöplüğün bitişiğinde bulunan Turgut Özal Mahallesi’nde yangın nedeniyle tahliyenin söz konusu olmadığını belirten Ergün, yangının yaklaşık bir hafta sürmesini beklediklerini, ilk 3 gün devamlı soğutma çalışmalarının süreceğini söyledi.
 
Ergün, çöplük alanında 2009 ve 2011 yıllarında da yangınlar yaşandığını hatırlatarak, ”Yangının ormana çok yakın bir bölgede olmasınından kaynaklanan sıkıntılar var. Arkadaşlarımız gerekli önlemleri alıyor. Hepimize geçmiş olsun” dedi.
 
Yangının kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor. (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com