Manisaspor için bir araya geldier

Manisaspor için bir araya geldier
1965 Manisaspor Taraftarlar Derneğince düzenlenen "Büyük Manisaspor Buluşması", Manisaspor'a gönül verenleri bir araya getirdi

MANİSA (AA) - Manisaspor taraftar derneklerinden 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneğince düzenlenen "Büyük Manisaspor Buluşması", kulübe gönül verenleri bir araya getirdi. 

Manisaspor sevdalıları, 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneğince "Büyük Manisaspor Buluşması" adıyla düzenlenen toplantıda birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

Manisaspor Başkanı Emre Hasgör, toplantıda yaptığı konuşmada, etkinliğin, hayata siyah-beyaz bakan insanların bir araya getirmesi nedeniyle çok önemli bir işlev gördüğünü ifade ederek, "İnşallah hayata siyah-beyaz bakan insanları sezon sonunda sevindireceğiz" dedi.

Teknik direktör Kemal Özdeş ise Manisaspor taraftarı "Tarzanların" takımlarına, karşılıksız ve çıkarsız bir sevdayla bağlı olduklarını belirtti.

Manisaspor’un çağdaş bir tesise ihtiyacı olduğunu ve yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi partileri Manisaspor ile ilgili projeler sunmaya davet eden Özdeş, "Bütün kamuoyunu bu anlamda birleşmeye davet ediyorum. Bu bizim için gelecek için en önemli yatırım bu olacaktır. Çünkü Manisaspor Türkiye’nin tüm takımlar içerinde Türk futboluna en fazla oyuncu üreten kulübü. Bunu daha doğru şartlarda daha doğru bir tesisleşmeyle yapmak istiyoruz. Bu birlik sağlanırsa esas amacımıza ulaşmış olacağız" diye konuştu. 

- Koşar'dan destek çağrısı 

Toplantıya katılan TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar ise Kahramanmaraş maçının Manisaspor için fair-play adına bir dönüm maçı olmasını temenni ederek Manisalıları takıma destek olmaya çağırdı.

Bu maçta taraftarlardan stadı doldurmalarını isteyen Koşar, şunları söyledi:  

"Herkes yanında bir kişi değil iki kişi getirsin. Manisalılar eşini, kız arkadaşını getirsin. Tribünleri doldurmamız lazım. Tribün köşelerinin kapatılması için yapılan müracaatta 'elde fırsat, dilde ruhsat var' düşüncesi içerisindeyken, karşımıza gelen seyirci sayısı raporu nedeniyle raporu geri çekme durumunda kalıyorum. Manisa 350 bin nüfuslu, ilçeleriyle beraber de 1 milyon 400 bin nüfuslu bir il ama seyirciye bakıyoruz 3 bin 500 civarında cefakar insan. Bu böyle olmamalı."

- "Raporlar nedeniyle nedeniyle yolumu değiştiriyorum" 

 Koşar, Manisa'nın son 3-4 yıldan bu yana TFF’de ve spor kamuoyunda çok farklı bir yere sahip olduğunu belirtti. 

Akhisar Belediyespor'un Süper Lig'de olması, Manisaspor'un Süper Lige çıkmaya aday olması nedeniyle kentin bir futbol şehri olarak algılandığını ancak TFF'de görevli bir Manisalı olarak zor durumlar da yaşadığını ifade eden Koşar, şöyle konuştu: 

"Pazartesi günleri TFF’de disiplin kurulana gelen raporları okuyan memurların benle karşılaşmaması için koridor değiştiriyorum. Tribünde söylenecek menfi lafların hepsi Manisaspor’un kasasından ceza olarak geriye gidiyor. Bu her kulüp için geçerli. Ben her kulübe bütün bakmak zorundayım ama Manisalıyım, buranın evladıyım. Yarın görevimiz bitince sizlerle beraber tribünde oturacağım. Lütfen futbolda Türkiye’ye örnek olduğumuz gibi taraftarlarımızın fair-play konusundaki hassasiyet göstermeleriyle de Türkiye’ye örnek olalım." 

Toplantıya, kulüp yönetim kurulu üyeleri ile futbolcular Volkan Babacan, Hikmet Balioğlu, Murat Gürbüzerol, 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı ile dernek üyeleri ve siyasi partilerin belediye başkan adayları katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com