Mankenlere zorla fuhuş yaptırdılar!

Mankenlere zorla fuhuş yaptırdılar!
Ukrayna’da mankenlik sertifikası aldıktan sonra Türkiye’ye gelen kadınları pavyonlarda çalıştırıp fuhuşa zorlayan çete çökertildi. Üç kişi insan ticaretinden tutuklandı.

Kaybolan kızlarının izini süren bir Ukraynalı aile, Türkiye’ye geldi. Kızlarının zorla tutulduğunu öğrenen ailenin polise başvurmasıyla çalışma başlatıldı. Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Ukrayna-Türkiye hattında insan ticareti yapıldığını belirledi, iki kadın polis çetenin içine sokuldu.
 
HAYALLERİ PAVYONDA BİTTİ
 
Ukrayna’ya giden kadın polisler, çetenin çalışmasını deşifre etti. İgor Kanevsk’in Ukrayna’da mankenlik ajansı ve dans okulu açtığı, başvuran kadınlara 1 aylık mankenlik-dans eğitimi veriyordu.
 
Eğitimin ardından sertifika verilen mankenler, Kanevsk tarafından Kasım Yıldırım’a ait Türkiye’deki ajansa 1000 ile 2 bin dolar arasında satılıyordu. Kanevsk’in Türkiye’ye getirerek Yıldırım’a sattığı Ukraynalılı mankenlere yine Yıldırım’a ait Ankara’daki pavyonlarda konsomatrislik yaptırılıyor, pasaportlarına da el konuluyordu. Mankenler, geceliği 1000 liraya özel müşterilere fuhuş amaçlı gönderiliyordu. Manken ticaretinin her adımını kamerayla takip eden polis, Kanevsk Türkiye’ye 10 yeni mankenle girerken operasyon yaptı.
 
60 MANKENE SINIR DIŞI
 
Çok sayıda mekana baskın düzenlendi. İgor Kanevsk, Kasım Yıldırım ve Yıldırım’ın oğlu Taner Yıldırım gözaltına aldı. Gözaltına alınan 3 şüpheli de “insan ticareti” yapmak suçundan tutuklandı. Operasyonda pavyonlarda ve Kasım Yıldırım’a ait otelde tutulan 60 Ukraynalı manken kurtarıldı. Ukraynalı mankenler emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com