Mankenlere zorla fuhuş yaptırıyorlar!

Mankenlere zorla fuhuş yaptırıyorlar!
60 mankene zorla fuhuş yaptırıyorlardı!

Ukrayna'da mankenlik sertifikası aldıktan sonra Türkiye'ye gelen kadınları pavyonlarda çalıştırıp fuhuşa zorlayan çeteye düzenlenen baskında 3 kişi insan ticaretinden tutuklandı

Edinilen bşilgiye göre, kaybolan kızlarını aramak için Türkiye’ye gelen Ukraynalı aile, kızlarının zorla tutulduğunu öğrenince polise başvurdu. Bunun üzerine inceleme başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Ukrayna-Türkiye hattında insan ticareti yapıldığını belirledi. Bunun üzerine iki kadın polis çetenin içine sokularak, çetenin faaliyetleri incelemeye alındı.

Ukrayna’ya kadar giden kadın polisler, çetenin faaliyetlerini açığa çıkardı. İgor Kanevsk isimli bir şahsın Ukrayna’da mankenlik ajansı ve dans okulu açtığı, başvuran kadınlara ise 1 aylık mankenlik-dans eğitimi verdiğini belirleyen kadın polisler, eğitimin ardından sertifika verilen mankenlerin Kanevsk tarafından Kasım Yıldırım’a ait Türkiye’deki mankenlik ajansına bin ile 2 bin dolar arasında satıldığını öğrendi.

Kanevsk’in Türkiye’ye getirerek Yıldırım’a sattığı Ukraynalı mankenlere pasaportlarına el konularak, Başkent’teki pavyonlarda konsomatrislik yaptırılıyordu. Çetenin her çalışmasını kameralardan dikkatle takip eden polis, Kanevsk Türkiye’ye 10 yeni mankenle girerken baskın düzenledi. Aynı anda eş zamanlı olarak birçok mekana operasyon düzenlenirken, İgor Kanevsk, Kasım Yıldırım ve Yıldırım’ın oğlu Taner Yıldırım gözaltına alındı. Savcılık sorgusunun ardından Adliye’ye sevk edilen 3 zanlı “insan ticareti” yapmak suçundan tutuklanarak, Sincan F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Operasyonda pavyonlarda ve Kasım Yıldırım’a ait otelde tutulan 60 Ukraynalı manken kurtarılarak, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edildiği öğrenildi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com