Manşet İhaleyi Kurtarmaya Yetmedi

Manşet İhaleyi Kurtarmaya Yetmedi
Akşam gazetesi bugün manşetten Başbakan Erdoğan'a “ihalelerle” ilgili mesaj verdi, fakat elinde patladı! İşte ayrıntılar…

Mithat Çetin, elmahaber

Akşam gazetesi bugün Tayyip Erdoğan'la Kemal Kılıçdaroğlu'nun birer haftayla arayla çıktığı Siyaset Meydanı'ndaki reytinglerini karşılaştırarak “reyting meydanı toz duman” şeklinde manşet attı.

Habere göre; aynı saatte ve reklamsız olarak Siyaset Meydanı'na konuk olan Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun reyting sonuçlarında çarpıcı bir tablo ortaya çıktı. Erdoğan'ın izlenme oranı 2.8, Kılıçdaroğlu'nun ise 3.4 oldu.

Haberde Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın tüm şartlarda eşit olduğu fakat Kılıçdaroğlu'nun çıktığı Siyaset Meydanı öncesi yayınlanan Survivor yarışmasının bu hafta Pascal – Nihat kavgasından dolayı daha çok izlendiği belirtildi.

Peki genelde hep ortada gözüken ve kritik durumlar hariç suya sabuna dokunmayan Akşam gazetesi nasıl böyle bir manşet attı?

Başbakan'a “çakmaya” nasıl cesaret edebildi?

Haber sonuna kadar doğru fakat Akşam'ı böyle bir manşet atmaya “cesaretlendiren” durum neydi?

Malum Türkiye'de medya kurumları hep çıkarlar için kullanılıyor ve bundan dolayı itibarsız.

Akşam'ı “Başbakan'a çakmaya” cesaretlendiren durumda bununla ilgili.

Akşam'ın sahibi Mehmet Emin Karamehmet, ortağı Mehmet Kazancı'ya “yan çizerek” ortaklığı bozdu.

Kazancı – Karamehmet ortaklığı bozulduktan sonra ikilinin İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde aldığı doğalgaz ve elektrik dağıtım ihaleleriyle ilgili ödemeleri nasıl yapılacakları merak ediliyordu.

İkilinin kredi bulmakta zorlandıkları, ihalelerle ilgili ödeme yapamamaları gibi bir durumun ortaya çıkabileceği finans çevrelerinde konuşuluyordu.

Ve beklenen oldu, Kazancı ve Karamehmet'in kurduğu MMEKA şirketi ödemeleri yapamadı.

Karamehmet ödemelerle bir erteleme bekliyordu ve Akşam'ın manşeti de tam bu beklentinin üstüne denk geldi.

Akşam bugün manşetten Başbakan Erdoğan'a “ihale ödemelerini erteleyin” mesajı gönderdi fakat mesaj yeterli olmadı!

Ajansların 12 civarında geçtiği habere göre; Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, MMEKA şirketinin aldığı Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş ihalesini iptal etti. Özelleştirme İdaresi iptal gerekçesi olarak MMEKA şirketinin ihale şartlarını yerine getirmemesini gösterdi.

Birilerinin Karamehmet'e Türkiye'nin değiştiğini ve artık gazete manşetleriyle işlerin yürütülmediğini anlatması gerekiyor.

Bunu yazdığı silik yazılarla, ortada durarak hiçbir şey söylememesiyle buralara kadar gelen Akşam'ın Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'nın söylemesini beklemek anlamsız olur.

Bakalım Karamehmet bunu kendi anlayabilecek mi?..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com