Maradona : "Arjantin'in maçlarını..."

Maradona : "Arjantin'in maçlarını..."
Al Wasl takımını çalıştıran efsanevi futbol adamı Diego Maradona açıklamalar yaptı.

Dubai'deki Al Wasl takımını çalıştıran Arjantinli efsanevi futbol adamı Diego Maradona, hangi takımı çalıştırdığının önemli olmadığını, futbolun kendisi için vazgeçilmez bir tutku olduğunu söyledi.

Maradona, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, ''Bu benim için Real Madrid, Barcelona, Boca Juniors ya da Bayern Münih'i çalıştırmak gibi bir şey. Ben bu konuda ayrım yapmam, bu benim için bir tecrübe değil, benim görevim. Bunun için yaşıyorum, bu benim tutkum, başka türlü yaşayamazdım'' şeklinde konuştu.

"YÜREĞİM KAN AĞLIYOR"

Arjantin Milli Takımı'nın maçlarını izleyip izlemediğinin sorulması üzerine Maradona, ''Teknik direktörlükten ayrıldığından beri milli takımın hiçbir maçını izlemediğini söyledi. Maradona, ''neden'' sorusuna ise ''Çünkü yüreğim kan ağlıyor'' yanıtını verdi.

Memleketinden farklı bir yerde çalıştığının hatırlatılması üzerine de Maradona, ülkesinden uzakta İtalya ve İspanya gibi ülkelerde de çalıştığını hatırlatarak, ''Burada süperiz. Burada çalışılabilir, insanlar anlaşılabilir, büyük saygı var ve her şeyden önce insanlar futbolu seviyor. Bu kadar uzak bir ülkede insanların futboldan zevk alması bir lütuf'' diye konuştu.

"GENÇLERİ YETİŞTİRMEK İSTİYORUM"

Sözleşmesini uzatmak istediğini ve her şeyin para olmadığını göstermek amacıyla uzun vadeli bir proje başlatarak özellikle gençleri yetiştirmek istediğini ifade eden Maradona, ''İşim olduğu ve uzunca bir zaman soyunma odalarında, sahada yaptığım gibi her şeyi verebildiğim sürece, bunu gayet rahat bir şekilde çölde de yapabilirim. Oyuncular ve isimler değişebilir ama insanın içinde olan tutkuyu kimse değiştiremez'' dedi.

En çok sevdiği kulüp olan Boca Juniors'dan teklif geldiği takdirde ne yapacağının sorulması üzerine de Maradona, Boca Juniors'u çok sevdiğini ve Arjantin ekibinin çaresiz kalması durumunda bu ekibe gidebileceğini kaydetti. Maradona, ancak şu an için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Boca Juniors'un çok iyi bir teknik direktöre sahip olduğunu, kendisinin Dubai'deki sözleşmesini uzatmak istediğini sözlerine ekledi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com