Maraton heyecanı başladı

Maraton heyecanı başladı
Avrasya Maratonu binlerce vatandaşın katılımıyla saat 09:00'da başladı

35. Vodafone İstanbul Maratonu bu sabah koşuluyor. Saat 07:30 itibariyle maraton güzergahı trafiğe kapatıldı. İstanbul'un belli merkezlerinden otobüslerle başlangıç noktasına gelmeye çalışan vatandaşlar izdiham yarattı.

Vodafone sponsorluğunda yapılan Avrasya Maratonu'nda halk yürüyüşünün yanı sıra 3 ayrı yarışta atletler madalya için ter dökecek. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) geçen yıl olduğu gibi bu sene de "Altın" kategorisine aldığı organizasyonda toplam 1 milyon dolar ödül dağıtılacak.

09:00'da başlayan halk yürüyüşünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Geçen sene köprü üzerindeki kalabalık sebebiyle sallantı yaşanması sonucu bu sene vatandaşlar grup grup köprüye alınacak. Köprü üzerinde de bekleme yapılmaması için görevliler nöbet tutacak.

Havanın güneşli olmasıyla katılımın da arttığı organizasyonun bu seneki onur konuğu  kariyerinde ilk kez bir maratonda yer alacak olan Elvan Abeylegesse olacak.

TÜRK KAZANIRSA İKİ KATI ÖDÜL

Maraton koşusunda birinci olan atletlere 50 bin dolar (Türk sporcu kazanırsa 100 bin dolar) verilecek. İkinciler 25 bin, üçüncüler de 15 bin dolar ödül alacak.
Yarışta Türk sporcular arasında yapılacak tasnif sonucu birinci olan atletlere 20 bin dolar ödül verilecek. 15 Kilometre Koşusu'nun birincileri ise 4 bin dolar ödülün sahibi olacak.

KAPANAN YOLLAR 14:00'DE AÇILACAK

İstanbul Maratonu'nda atletlerin geçeceği yollar 07.00-14.30 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Kademeli olarak trafiğin açılacağı günde ilk olarak saat 11.00'te Boğaziçi Köprüsü ardından da diğer gaçiş noktalarında araç geçişine izin verilecek. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com