Marc Janko: "Burak'ı geçeceğim"

Marc Janko: "Burak'ı geçeceğim"
Trabzonspor'un Porto'dan transfer ettiği Avusturyalı golcü Marc Janko resmi sözleşmenin altına imza attı.

Trabzonspor'un Porto'dan transfer ettiği Avusturyalı golcü Marc Janko, kendisini 3 yıllığına bordo - mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

AVRUPA'DAN GOLCÜ ALMAK ZOR

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine yönetici Yılmaz Büyükaydın ve Genel Menajer Giray Bulak ile Marc Janko katıldı. Janko'nun sözleşmeyi imzalamasının ardından konuşan yönetim kurulu üyesi Yılmaz Büyükaydın, "Kulüp olarak yabancı transferde titiz davranmak zorundayız. Oyuncu kalitesi önemli. Bir çok kulüpte ve bizde santrfor arayışı vardı. Birkaç transfer gerçekleşmek üzereyken olamadı. Janko'nun bugünkü imza töreninden sonra takımımıza en hızlı şekilde uyum sağlayıp önümüzdeki günlerde kulübümüze katkı sağlayacağına inanıyoruz. Futbol kariyeri ortada. Önemli kulüplerde forma giymiş, goller atmış. Avusturya'da milli takım kaptanlığı yapmış. Sporcu bir ailenin yetiştirdiği bir çocuk. Ailesinde de spor kariyeri olan bir çok kişi var. Biz de inanıyoruz ki Janko santrfor mevkiinde takıma önemli ölçüde katkı sağlayacak. İlerideki günlerde bu sorunu ortadan kaldıracağını düşünüyoruz. Transferin hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Büyükaydın, Janko'nun Avrupa'dan elendikten sonra getirilmesiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken de şunları söyledi:
"Biz bu arayışımızı bugün değil sezon başından itibaren sürdürüyorduk. Bir transferi son anda gerçekleştiremedik. Bu transfer daha erken bitmiş olsa bize daha çok katkı sağlayacağını biliyorduk. Ama o günkü şartlarda gerçekleşmedi. Avrupa'dan golcü almanın zorluklarını da biliyorsunuz."

BULAK: GEÇ GELMESİ ALEYHİMİZE AMA YAPILACAK İŞLERİMİZ VAR

Trabzonspor Genel Menajeri Giray Bulak ise, "Janko önemli bir isim ve kariyeri var. Trabzonspor'un Janko ile buluşması hem kendisine, hem bize, hem de Türk futboluna katkı sağlayacaktır. Türk futbolseverleri önemli bir golcüyü izleyecek. Geriden gelen gençler kendisinden önemli şeyler öğrenecek. Geç gelmesi bizim aleyhimizedir. Erken gelseydi bize katkı sağlayacak sonuçlara ulaşabilirdik. Futbolda hiçbir şey için geç kalınmış değildir. Daha yapacak işlerimiz var" dedi. Bulak, Serdar - Sapara takasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de, "Sapara - Serdar takasında önemli adımlar atıldı. Fakat takas transferlerin zor olduğu bir gerçek. Hem kulüplerin hem oyuncuların istekleri yerine gelecek. Son zamanlarda menajerlerin istekleri de buna eklendi. Birkaç gün daha uzayabilir. Olabilir de olmayabilir de" ifadesini kullandı.

KRONİK SAKATLIĞI YOK

Bulak, Janko'nun sakatlık geçmişi çok olan bir futbolcu olduğu yorumlarına da katılmadığını belirterek, "Her futbolcuda olabilecek sakatlıklar var. Bazı oyuncuların doğal fiziksel yönden sakatlıkları olabilir. Janko'nun bundan 2 - 3 hafta önce adale çekmesi, gerilmesi oldu. 2 - 3 haftalık tedaviden sonra geçti. Normalde çok sakatlık yaşayan bir oyuncu değil. Almanya'ya karşı Avusturya milli takımına da gidecek" dedi.

JANKO: ŞAMPİYONLUĞU GETİRECEK KADAR GOL HEDEFLİYORUM

Marc Janko ise, "Trabzon'da ve Türkiye'nin en büyük küplerinden birinde olmaktan mutluyum. Kulübün tarihini inceledim ve son olarak 1983 - 84 sezonunda şampiyon olduğunu öğrendim. Bu süre içinde elde edemediğimiz şampiyonluğu buraya getirmek için tüm gücümü arkadaşlarımla birlikte sahaya aktaracağım" dedi. Şike soruşturmasıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Janko, "Bunu duymuştum ama nasıl bir hikaye olduğunu tam olarak bilmiyorum. Fenerbahçe'nin unvanını kaybedebileceğini duymuştum. Ama şimdi bizim için önemli olan bunu yeniden başarabilmek ve perçinlemek" diye konuştu. Janko kaç gol hedeflediğiyle ilgili olarak da, "Bu rakam sorularına cevap vermek her zaman için zordur. Ama takım için skor üretme anlamında en iyisini yapmaya çalışacağım. Şampiyonluğu getirecek kadar gol atmayı hedefliyorum. Her ligin kendine has özellikleri var. Burada 6 ay oynadıktan sonra daha iyi kıyaslama yapabilirim. Ama Türkiye liginde iyi kulüpler, büyük yıldızlar ve büyük bir taraftar kitlesi var" ifadesini kullandı.

BURAK'I ARATMAMAYA ÇALIŞACAĞIM

Galatasaray'a giden Burak'ı tandığını vurgulayan Janko, "Burak'ı tanıyorum, biliyorum. Çok ciddi gol sayılarına ulaştı. Bu tarz golcülerden sonra forma giyebilmek zor gözükebilir ama ben de onun yokluğun aratmamak için elimden gelen tüm kapasiteyi ortaya koymak için çalışacağım" ifadesini kullandı. Janko, Fenerbahçe'den de herhangi bir teklif almadığını söyledi.

Janko daha sonra bu sezon giyeceği 83 numaralı Trabzonspor formasıyla gazetecilere poz verdi, formayı giyerek sahaya çıktı ve top sektirdi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com