Mardin cezaevinde isyan çıktı!

Mardin cezaevinde isyan çıktı!
Mardin Cezaevi'nde mahkumların isyan çıkardığı belirtildi. Mahkumların kaldıkları koğuşları ateşe vermesiyle çıkan yangının büyümesi üzerine cezaevine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.
Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki çocuk koğuşunda çocuklar dün akşam bir koğuştaki yatakları ateşe verdi. Güvenlik güçleri müdahale ederek yangını söndürürken, bu sabah saatlerinde terör suçundan tutuklu ve hükümlülerin kaldığı koğuşlardaki mahkumlar, yatakları havalandırma bölümünde ateşe verdi. Mardin Vali Vekili Müfit Gültekin, havalandırma bölümünde yatakların ateşe verilmesi ile ilgili çıkan yangının söndürüldüğünü ve mahkumlarla görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
 
Vali Vekili Müfit Gültekin, dün akşam çocukların kaldığı bir koğuşta tutulan adli suçtan tutuklu çocukların yastıkları ateşe verdiğini, hemen müdahale edilerek ateşi söndürüldüğünü bildirdi. Vali Vekili Gültekin, bugün saat 09.15 sıralarında ise terör suçundan tutuklu ve hükümlülerin kaldığı koğuşta bulunan tutukluların yatakları havalandırma bölümünde ateşe verildiğini belirterek şöyle dedi: "Burada çıkan yangına da müdahale edilerek söndürüldü. Şu anda Alay Komutanı, Emniyet Müdürü, Cumhuriyet Başsavcısı cezaevinde bulunuyoruz. Durum kontrol altında. Bu eylemi yapanların mahkumların şu ana kadar bir talebi olmadı. Onlarla görüşmelerimiz sürüyor."Cezaevindeki olay nedeniyle itfaiye ve ambulanslar her olasılığa karşı cezaevi içinde bekletilirken binan önünde jandarma ve çevik kuvvet ekipleri de hazır bekletiliyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com