Marka Kent Toplantısı yapıldı

Marka Kent Toplantısı yapıldı
İlimizin tanıtımı ve Marka Kent çalışmalarının değerlendirildiği toplantı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında yapıldı.

İlimizin tanıtımı ve Marka Kent çalışmalarının değerlendirildiği toplantı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında yapıldı.
Ülkemizin turizm potansiyelini daha verimli kullanmayı, Turizmin ekonomiye olan katkısını daha üst seviyelere çıkarmayı amaçlayan Türkiye Turizm Stratejisi planı 28.02.2007 tarih ve 2007/4 sayılı Yüksek Planlama Kurulu kararı ile onaylanmış, 02.03.2007 tarih ve 26450 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.
Turizmi, istihdamın artırılarak, bölgesel gelişmede öncü bir sektör konumuna ulaştırmak, Türkiye'yi 2023 yılına kadar, uluslararası pazarda marka haline getirerek, Türkiye'nin turist sayısı ve turizm geliri bakımından ilk beş ülke arasında yer almasını sağlamayı hedefleyen plan doğrultusunda Kütahya'da yapılacak olan çalışmalar ele alınarak değerlendirildi.
Kütahya'nın Aizanoi Antik Kenti, Frig Vadisi, Tarihi Konakları, Çini Müzesi, Çini ve porselen ürünleri, Termal Turizm Potansiyeli, Kurtuluş Savaşı Şehitlik ve Anıtları nedeniyle Kültür Turizmi Marka kenti olarak geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında Kütahya'nın tanıtımı ve Marka Kent çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa İngenç, Çavdarhisar Kaymakamı Ömer Bilgin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, Kütahya Belediye Başkanlığı, DPÜ ve KÜTSO temsilcileri ile Uyum Ajans ve Call To Action Ajans temsilcileri katıldı.
Yapılan toplantıda Uyum Ajans, Call To Action Ajans ve DPÜ temsilcisi tarafından Kütahya'nın tanıtımına yönelik sunum yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com