Markel Hitler Oldu!

Markel Hitler Oldu!
İtalya'nın sağ eğilimli gazetesi Alman Başbakan Merkel'i Hitler bıyığıyla çizdi...

Portekiz, İrlanda ve Yunanistan'ın ardından İtalya ile İspanya'ya sıçraması beklenen Euro krizi yüzünden sinirler gergin. İtalya'da sağ elimli Libero gazetesi birinci sayfasında yer verdiği büyük boy Nazi subayı elbisesi giydirilmiş, Hitler bıyıklı Merkel karikatürüyle çıktı.

HEDEFTEKİ İKİNCİ İSİM İSE MERKEL

Yaz tatilinin başlamasından önce Yunanistan'daki ekonomik krizin diğer Euro ülkelerine yayılmasını önlemek için Brüksel'de bir araya gelen Avrupalı liderler Atina'ya ikinci bir yardım paketine onay verip objektiflere mutluluk pozları vermişlerdi. Ancak ikinci bir kriz dalgası onları tatilde yakaladı. Hedefteki isim ise tatilini Avusturya'da geçiren Alman başbakanı Angela Merkel.

Atina'ya verilecek desteğin karşılığında kemer sıkma politikalarının hayata geçirilmesini istediği için sert eleştirilere hedef alan Merkel'i protesto amaçlı Yunanistan'daki Alman konsolosluluklarına Nazilerin gamalı haç işaretleri asılmıştı. Benzer bir tepki bu kez borç batağındaki İtalya'dan geldi. Günlük tirajı 100 bin civarında olan sağcı Libero gazetesi; SS subay elbisesi subayı giydirilmiş, Hitler bıyıklı Merkel karikatürüne yer verdi.

"MERKEL AVRUPA'YI İŞGAL ETMEK İSTİYOR'

Birinci sayfasında büyük boy karikatürle çıkan gazete, Merkel'in İtalya'ya karşı Euro bölgesi ülkelerine baskı yaptığını ve Avrupa'yı işgal etmek istediğini savundu. "Heil Hitler" sözünden esinlenerek "Heil Merkel" başlığıyla çıkan gazete devamla İtalyan lider Silvio Berlusconi'nin buna karşı harekete geçtiğini ve arkadaşı Putin'den yardım talebinde bulunduğunu yazdı.

MAÇO ARKADAŞLAR

Bu hafta içinde Rusya'nın St. Petersburg kentinde araları olan ve batı medyasının "maço arkadaşlar" olarak tanımladığı Berlusconi ve Putin bir araya gelecek. İtalyanlar ile Almanlar arasındaki çekişmesizlik ise yeni değil. Son olarak 2003 yılında İtalyan Turizm bakanı Stefano Stefani'nin "Sahillerimizin sessiz kalması için Almanların püskürtülmesi gerekiyor" şeklindeki sözleri Roma-Berlin arasında krize yol açmıştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com