Marketi soyamayınca oturup ağladı!

Marketi soyamayınca oturup ağladı!
Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Oldenburg şehrinde benzin istasyonunu soymaya çalışan maskeli soyguncu, Robert B isimli kasa görevlisi tarafından etkisiz hale getirilince ağlamaya başladı.

Benzin istasyonunun marketine giren maskeli kişi, elindeki bıçakla kasa görevlisini tehdit edip para istedi. Soyguncunun bir anlık dalgınlığıyla yan odadan beyzbol sopasını alan Robert B, soyguncuya saldırarak etkisiz hale getirdi.
 
Çaresiz kalan soyguncunun maskesini çıkaran kasa görevlisi ağlayan soyguncuya peçete vererek teselli etmeye çalıştı.
 
Olay sonrası kasa görevlisi Robert B yaptığı açıklamada, “Maskeli kişinin önce soğuktan dolayı yüzünü örten biri olduğunu düşündüm. Fakat içeri giren kişi 'paraları ver' diye bağırınca onu itmeye ve etkisiz hale getirmeye çalıştım” dedi.
 
Kendisini savunmaya çalışan kasa görevlisi zorla da olsa alarm butonuna bastığını söyleyerek “Yan odada beyzbol sopası olduğunu biliyordum. O an hiçbir şey düşünmedim sadece harekete geçtim” diye konuştu. Saldırganı etkisiz hale getirdikten sonra soyguncunun kendisine yalvardığını belirten Robert B, soyguncunun 'Eşim ve çocuklarım var lütfen gitmeme izin ver' dediğini belirtti.
 
Benzin istasyonunun sahibi ise yaptığı açıklamada, “Robert ile gurur duyuyorum, ancak çalışanlarımın can güvenliği benim için paradan daha önemlidir” şeklinde konuştu. Kasa görevlisi tarafından etkisiz hale getirilen maskeli soyguncu yaşanan olay sonrası polis tarafından kelepçelenerek gözaltına alındı.
 
Güvenlik kamerası tarafından maskeli kişinin gelişi ve kasa görevlisinin direnişinin görüntülendiği ortaya çıktı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com